Jak spędzać wolny czas razem? 6 pomysłów na wspólne aktywności

10 marzec 2020
Magdalena Gitler

Kiedy wszystko, co znacie, zaczyna nudzić, a odpowiedzią na pytanie „Co możemy razem robić?” coraz częściej staje się „nie wiem” na pewno przyda Wam się kilka propozycji, które podsuną Wam pomysły na to, jak spędzać wolny czas razem w ciekawy sposób.

W dzisiejszym wpisie przygotowałam dla Was sześć propozycji na mniej i bardziej aktywne formy wspólnego spędzania czasu w związku.

Sposoby na wspólne spędzanie czasu

Wspólne odkrywanie nowych restauracji lub kawiarni

Zacznijmy od czegoś bardzo przyjemnego. Do tego pomysłu z pewnością będzie Wam się łatwo zmobilizować. Jak głosi porzekadło i sekret tego, jak stworzyć szczęśliwy związek – „Przez żołądek do serca”. Do dobrego jedzenia chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Być może macie swoją ulubioną kuchnię albo oboje jesteście miłośnikami słodkości i cenicie kunszt sztuki cukierniczej? Co powiecie na regularne, wspólne odwiedzanie kawiarni albo restauracji w Waszym mieście i próbowanie nowych lub porównywanie znanych smaków?

Uczenie się czegoś nowego

Jeśli wspólne wyjścia do restauracji nie są dla Was nowością i poszukujecie powiewu świeżości, co powiecie na spróbowanie czegoś zupełnie nowego? To może być jakaś aktywność fizyczna, nauka kaligrafii, warzenia piwa, degustacja win i zdobycie podstawowej wiedzy sommelierskiej lub kurs robienia sushi.

Takich aktywności i wspólnych zajawek jest naprawdę mnóstwo, a dzięki wypróbowaniu różnych zajęć na pewno znajdziecie ciekawy pomysł na to, jak spędzać wolny czas.

Wspólne gotowanie

Zostając jeszcze w klimacie gotowania. Jeśli oboje uwielbiacie spędzać czas w kuchni lub wręcz przeciwnie – oboje tego nie lubicie, wspólne gotowanie może być sposobem na umilenie przykrego obowiązku, który sprawi, że czas minie Wam szybciej.

Niezależnie od tego, czy lubimy gotować, czy nie, musimy coś przecież jeść. Zmierzenie się z tym wyzwaniem we dwoje pozwoli spędzać więcej czasu razem, a więcej czasu razem z pewnością pomoże Wam budować szczęśliwy związek.

Same plusy! Poza tym, kto wie, może jednak z czasem pokochacie gotowanie?

Wspólne treningi

Od gotowania do treningów droga wcale nie jest tak daleka, jak może się wydawać. Nowy rok to czas szczególnie sprzyjający postanowieniom zwiększenia aktywności fizycznej, ale tak naprawdę nie ma jednego dobrego momentu na wprowadzenie większej ilości ruchu w codziennym życiu.

Macie jakąś aktywność fizyczną, którą lubicie wykonywać i możecie rozwijać ją również razem? Czy może jesteście raczej kanapowcami i trudno Wam się do czegokolwiek zmobilizować? Nie musicie od razu kupować rocznego karnetu na siłownię i wylewać potu na strefach wolnych ciężarów. Jest tyle różnych aktywności i pomysłów na to, jak spędzać wolny czas razem w związku! Może basen, rowery, rolki, tenis albo wyprawy na ściankę wspinaczkową.

Próbujcie, testujcie i wybierzcie idealną aktywność dla siebie. Szczególnie ciekawa i wybitnie przeznaczona do ćwiczenia w parach jest na przykład Acro Yoga.

Lokalne wycieczki

Nawet jeśli oboje jesteście domatorami i lubicie spędzać czas w domowym zaciszu, czasami warto opuścić znane kąty i odkrywać nowe miejsca. Takie niedalekie wycieczki po okolicy będą świetnym pretekstem, aby ruszyć się z domu i zażyć odrobiny świeżego powietrza.

Zapewniam, że Wasza okolica skrywa w sobie mnóstwo wyjątkowych zakątków i niezwykłych historii, które tylko czekają, by je poznać. Poza tym, czy dobrze znacie region, w którym mieszkacie? Warto to zmienić - Polska jest taka piękna!

Wspólne zajęcia tańca

To pomysł rodem z romantycznego „Zatańcz ze mną” z Richardem Gerem. Chociaż filmowy John zaczynał lekcje tańca sam, Wy możecie zacząć we dwoje i potraktować to jako wspólną aktywność w związku. Taniec to piękna forma wyrazu, a umiejętność wirowania na parkiecie jest skrytym marzeniem wielu z nas.

Namiętne tango, a może energetyczny Rock and roll? Wybierzcie to, co Wam w duszy gra i ruszajcie na parkiet.

Czy któryś pomysł wzbudził w Was iskierkę zaciekawienia i myśl, że może warto spróbować? Jeśli tak, to świetnie! Wspólne aktywności i pomysły jak spędzać wolny czas dla każdego będą musiały spełnić inne kryteria, ale jedno jest pewne – spędzanie czasu razem cementuje relację, sprawia, że możecie poznać się jeszcze lepiej, dzięki czemu Wasze uczucie będzie rosło w siłę, a Wy stworzycie szczęśliwy związek.

Powodzenia w poszukiwaniu wspólnej aktywności! A może już macie coś swojego? Pochwalcie się! :)

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

22 grudzień 2017
20 sierpień 2018

Komentarze