Jak stworzyć długotrwały związek?

16 maj 2018
Dagmara Sobczak

Obecnie żyjemy w kulturze instant, czyli wszystko chcemy na już, na szybko, natychmiast. Relacje, w które wchodzimy, są bardzo intensywne, ale krótkie. Szybko się nudzimy, szukamy coraz to nowych wrażeń i doznań. 

Czy w takich czasach, w jakich teraz żyjemy, w czasach social mediów, gdzie coraz łatwiej kogoś poznać, a zewsząd czają się pokusy, jesteśmy w stanie zbudować długotrwały związek? A jeżeli tak, to jak to zrobić? Gdzie tkwi sekret?

Jak stworzyć długotrwały związek?

Psychologowie od lat zajmują się badaniem miłości i związków. Sprawdzają, co sprawia, że jedne związki wytrzymują próbę czasu w szczęśliwości, a inne nie. Oczywiście dużo zależy od zaangażowania w związek obu partnerów. Jedna osoba nigdy nie utrzyma relacji na zdrowych zasadach, potrzeba do tego dwóch chętnych osób. To jest podstawa.

Poniżej zdradzę Wam kilka rzeczy, które czynią związek długotrwałym

Spędzanie czasu razem

Im więcej czasu spędzacie razem, tym lepiej dla kondycji Waszego związku. Wspólne spędzanie czasu buduje więzi i emocje między Wami - poznajecie się coraz lepiej, więc i rozumiecie się coraz lepiej. Świetnie, jeżeli co jakiś czas rozpoczynalibyście nową aktywność, tak abyście mogli poznawać się na nowo w różnych sytuacjach życia codziennego. 

Wyrażajcie swoje uczucia

Nie tylko kobiety lubią komplementy i lubią słuchać miłych słów... Mężczyźni tak samo, dlatego mówcie sobie, że kochacie się, lubicie, że podobacie się sobie nawzajem. Kiedy Twój partner dobrze wygląda, nie bój się mu tego powiedzieć.

Wyrażanie swoich uczuć jest bardzo istotne dla kondycji związku i dla poczucia własnej wartości. Natomiast wyrażanie uczuć za pomocą gestów rodzi namiętność. Delikatny pocałunek, przytulenie czy złapanie za rękę to nie są fanaberie. To gesty, których potrzebuje każdy człowiek. 

Nie zapominajcie o seksie

Kiedy do związku wchodzi rutyna, zapominamy o seksie, a jest on przecież nieodłącznym elementem szczęśliwego związku! Bywa, że przez jego brak rozpada się wiele małżeństw. Aktywność seksualna jest w stanie podtrzymać miłość i więź między Wami, dlatego nie odmawiajcie jej sobie, nawet gdy czujecie się zmęczeni. 

Rozmawiajcie o trudnych sprawach

Związek to nie tylko kolorowe motyle w brzuchu, to także wiele trosk i cierpień, jakie pojawiają się na naszej drodze. Rozmawiajcie ze sobą o wszystkim. Jeżeli doskwiera Wam coś poważnego: choroba, śmierć bliskich osób – nie zamykajcie się w sobie. Otwórzcie się na swojego partnera i dajcie mu uczestniczyć z Wami również w tych złych chwilach. Wspólne poszukiwanie rozwiązań czy wsparcie, jakie może dać partner – cementuje związek na lata. 

Dodalibyście jeszcze coś do tej listy?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze