Plus kilka tipów jak urozmaicić Instastory

02 październik 2019
Maria Wawrzykowska

Instastory to świetny sposób, by przybliżyć potencjalnym klientom to co robisz. Nie zawsze jednak ma się pomysły, co warto pokazać w tych relacjach. 

Przedstawiam kilka prostych pomysłów na urozmaicenie story na Instagramie.  

Udostępnij swój własny post

Na Instagramie jest możliwość udostępniania postów w relacjach. 

Można:

 • udostępnić nowy post umieszczony w siatce na naszym profilu,
 • udostępnić archiwalny post z naszej siatki zdjęć,
 • udostępnić post, w którym nas oznaczono. 

 
Szczególnie warto pomyśleć o udostępnianiu nowego postu. Dlaczego? Pieczołowicie dobrane zdjęcie, przemyślana treść i wyselekcjonowane hashtagi to nie wszystko co można zrobić, by zwiększyć skuteczność dotarcia do niego. Warto skorzystać z opcji udostępnienia go w relacji. 

Jak udostępnić swój własny post w relacji?

Pod każdym zdjęciem w siatce zdjęć na profilu są cztery ikony - trzecia od lewej to taki trójkącik (wygląda jak samolocik z papieru). Po kliknięciu na nią ukazuje się możliwość udostępnienia tego postu. Klikamy „dodaj post do swojej relacji”. Następnie zostajemy przekierowani do stories, gdzie widać już nasz udostępniony post w postaci zdjęcia. 

Teraz wystarczy tylko dodać gify, hashtagi, oznaczyć lokalizację i opublikować. Gotowe! Każdy, kto kliknie w zdjęcie na stories, będzie przekierowany bezpośrednio do tego wpisu umieszczonego na siatce zdjęć. 

Warto zatem zachęcić, by klikać w zdjęcie (nie każdy wie, że po dotknięciu zdjęcia zostanie przekierowany pod konkretny post). Trzeba uświadomić, że klikając w zdjęcie od razu followersi będą przekierowani do postu, gdzie czeka na nich garść informacji na dany temat. Warto napisać, jaka wartość czeka na nich pod tym postem. Można dodać specjalnie do tego stworzone gify, które ułatwią klikanie zdjęcia (np. gify pokazujące, że trzeba nacisnąć zdjęcie, gify z napisem „click here”, „tap here”). 

Zaproś na blog

Masz na blogu tekst poradnikowy? Wykorzystaj go w bardzo prosty sposób. Jest kilka możliwości zaproszenia followersów z Instagrama do tego wpisu.

Oto kilka z nich:

 • Wybierz najciekawszy fragment z bloga i umieść go w formie cytatu na Instastory.
 • Opisz w podpunktach o czym jest wpis na blogu i dlaczego warto dowiedzieć się więcej o nim, wchodząc na blog. 
 • Zrób screen wpisu blogowego i umieść w Instastory z informacją o tym, że na blogu jest tekst, który warto odwiedzić. 
 • Nagraj story, siedząc przy komputerze i opowiadając o wpisie blogowym. Pokaż na story ten wpis, filmując ekran komputera. 
 • Zareklamuj wpis komentarzami, które znalazły się pod wpisem na blogu, np. „takich porad odnośnie sukni właśnie szukałam”, „ten artykuł bardzo dużo mi pomógł”, „dzięki za ten wpis - teraz już się nie stresuję przymiarką”. Możesz je zacytować nagrywając story i zapraszając na blog po porady. 

 
Zadbaj o ładny wygląd planszy (skorzystaj np. z Unfold, Canvy). Dodaj aktywny link w opisie w bio i zachęć do tego, by inni klikali w ten link, to wtedy dowiedzą się więcej na dany temat. Używaj gifów, które znajdziesz w funkcjach Instagrama , np. link in bio. 

Pochwal się referencjami

Od czasu do czasu można, a nawet trzeba, chwalić się sukcesami. Nic tak doskonale nie podkreśli Twojej pracy, jak słowa zachwytu padające z ust klientów. Warto zatem prosić o referencję i chwalić się nimi nie tylko na stronie www czy na Facebooku, ale też na Instagramie. 

Co można zrobić?

 • Zrób print screen referencji wystawionych na Facebooku czy w innym miejscu i umieść na Instastory. 
 • Umieść słowa podziękowania za współpracę na tle zdjęcia pary młodej. 
 • Pokaż fragment e-maila lub wiadomości na Messengerze lub w DM, w której para dziękuje Ci za współpracę. Zanim jednak to zrobisz zapytaj, czy możesz pokazać publicznie tę wypowiedź. 
 • Jeśli dostaniesz pisemne podziękowania, prezent czy kartkę - zrób zdjęcie i udostępnij na Instastory. 

 

Życzę, by nigdy nie zabrakło Ci pomysłów na to, co dawać na Instastory. A jeśli zdarzy się taki dzień, to te pomysły z pewnością pomogą w kreatywności :)

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze