MENU

II Śląskie Targi Ślubne w Katowicach już za nami

 

Przygotowania do ślubu – najpiękniejszej uroczystości w życiu – zazwyczaj kojarzą nam się z pośpiechem, stresem i poszukiwaniem jak najlepszych rozwiązań. Co jak co, ale czas w tej kwestii jest produktem deficytowym, a odwiedzanie każdej firmy po kolei – nie ukrywajmy – wiele tego cennego czasu nam zabiera. Już od prawie 20 lat organizatorzy Targów Ślubnych wychodzą nam na przeciw tworząc imprezę, podczas której w jednym miejscu gromadzą się wszelakie firmy ślubno-weselne, prezentujące najgorętsze trendy danego sezonu. II Śląskie Targi Ślubne odbyły się 20 listopada 2016 r. Drugi rok z rzędu organizatorzy zdecydowali się na przygotowanie jesiennych targów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – nowopowstałym, niezwykle nowoczesnym obiekcie obok Spodka. Frekwencja zaskoczyła wszystkich bardzo pozytywnie – swoje usługi zaprezentowało na targach blisko 120 wystawców, a imprezę odwiedziło 3,5 tys. osób (co poprawia wynik z zeszłorocznej edycji aż o 1000 gości). W otrzymywanych przed wejściem Informatorach Ślubno-Weselnych znajdował się spis wszystkich wystawców oraz atrakcyjnych rabatów (niektóre z nich pozwalały na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych) oferowanych przez znaczną część firm na swoich stoiskach.

   

Niewątpliwą zaletą wydarzenia jest fakt, że możemy zobaczyć wiele produktów, takich jak suknie oraz garnitury ślubne, torty czy inne słodkości, na żywo i porównać nasze wyobrażenia z rzeczywistością. Pod jednym dachem znajdziemy przeróżne branże ślubno-weselne od tradycyjnych, jak fotografia, videofilmowanie, salony jubilerskie, restauracje oraz cukiernie po te, o których nie mieliśmy wcześniej zielonego pojęcia – jak Beauty Bubble Show, czyli pokaz baniek mydlanych, w których można zamknąć Młodą Parę, mobilne bary jak CoctailTruck czy ludzi, których celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach innych, jak HapiHapi.

  

Niezwykle cenna jest również rozmowa z wystawcami w cztery oczy. Jest to zupełnie inna energia niż rozmowa przez telefon czy za pośrednictwem Internetu. Należy przy tym dodać, że podczas II Śląskich Targów Ślubnych wystawcy stanęli na najwyższym poziomie i zadbali o swoich klientów z największą starannością – co można było stwierdzić po zadowolonych minach narzeczonych oraz zainteresowaniu, z jakim słuchali porad wystawców. Umowy można było podpisać już na miejscu (bardzo często ze specjalnym rabatem na tę okoliczność) oraz zostawić swoje namiary konkretnemu wystawcy, którego usługami byliśmy zainteresowani. Całą uroczystość można było zaplanować w ciągu jednego dnia, a jeśli nawet nie zaplanować, to na pewno zgromadzić wszystkie niezbędne w tym celu kontakty.

   

Każdym targom towarzyszą występy na głównej scenie i tak było również 20 listopada. Imprezę poprowadził, znany już z poprzednich edycji, prezenter Bartek Osumek, a jako jego śpiewająca współprowadząca zadebiutowała, w wielkim stylu, Basia Janyga. Na scenie mogliśmy podziwiać koncert kwartetu smyczkowego Arte Muzo, pokaz baniek mydlanych Beauty Bubble Show, pokazy mody ślubnej marek Fasson Dorota Wróbel i Anabelle oraz wspaniałe występy wokalne wspomnianej wcześniej współprowadzącej oraz jej podopiecznych z Fabryki Talentów. Mieliśmy także okazję zobaczyć pokaz barmański na dachu baru mobilnego CoctailTruck, znajdującego się w pobliżu głównej sceny. Atrakcje zgromadziły ogromną liczbę zainteresowanych.

   

Nie obyło się bez atrakcyjnych konkursów i nagród dla największych śmiałków. Gratulujemy serdecznie wszystkim zwycięzcom, w tym zwyciężczyni nagrody głównej w konkursie SMS-owym – bonu na zakup sukni ślubnej marki Ladybird ufundowanego przez salon Fasson Dorota Wróbel – Zuzannie Budzie. Mamy nadzieję, że suknia okaże się tą jedyną i wymarzoną :)


No dobrze, ale pewnie jesteście ciekawi co cieszyło się największą popularnością i co będzie hitem nadchodzącego sezonu ślubnego? Wielu wystawców upodobało sobie motyw natury – od magicznego stoiska firmy Naboo, które przypominało wejście do tajemniczego ogrodu, poprzez rustykalne wzory papeterii ślubnych Inkacel, aż po wianki na głowach modelek prezentujących suknie ślubne na stoiskach, naked cake i torty imitujące korę drzew – na targach mogliśmy zaobserwować prawdziwe naturalne szaleństwo. Spinki ślubne, biżuteria, a nawet suknie ślubne – wiele z nich było zachowanych w prostym, nieprzesadzonym stylu. Tradycyjne, kilkupiętrowe torty były w wielu przypadkach zastąpione wieżami ułożonymi z małych babeczek, miniaturowych biszkoptów czy cakepops.

   

Odwiedzający targi upodobali sobie szczególnie stoiska cukierni, barmanów oraz fotobudek. Dwa pierwsze typy stoisk oferowały nie tylko ekspozycję, ale przede wszystkim degustacje produktów – wystawcy naprawdę nie żałowali swoich wyrobów i rozdali tysiące kawałków pysznych tortów, deserów, przekąsek oraz wspaniałych koktajli, a wszystkie przypominały małe dzieła sztuki. Kolejek nie brakowało także przy stoiskach z sukniami oraz garniturami ślubnymi czy obrączkami – to w końcu świetna okazja, żeby przyjrzeć się czemuś z bliska, dotknąć materiału i zobaczyć jak prezentuje na modelu/modelce.

   

Fotobudka była z kolei atrakcją, która pozwoliła gościom na chwilę szaleństwa – rodziny oraz znajomi przebierali w różnorodnych gadżetach i akcesoriach, świetnie się przy tym bawiąc. Dużym powodzeniem cieszyła się także wyprzedaż Sklepu Weselnego, gdzie rabaty sięgały 50%, a kolejka przy nim była ustawiona do końca trwania targów.

 

W specjalnie wydzielonym pomieszczeniu zaprezentowały się na żywo 4 zespoły muzyczne. Przez cały dzień trwania targów można było posłuchać ich repertuaru i zdecydować, który najbardziej trafia w nasz gust.
Przed halą oraz wewnątrz zaprezentowało się kilkanaście limuzyn i wyjątkowych samochodów do ślubu – można było nawet usiąść na miejscu kierowcy, co cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych Panów Młodych.

   

Bardzo trudno streścić wydarzenie w kilku słowach – tam naprawdę trzeba się pojawić, żeby poczuć wyjątkowy klimat całej imprezy. Jeżeli chcesz zaoszczędzić energię, czas oraz pieniądze, to Targi Ślubne są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem – w jednym miejscu znajdziesz wszystko, o co należy zadbać w dniu ślubu i wesela, a dodatkowo spędzisz wspaniały dzień pełen atrakcji.

  


Zimowa edycja Targów Ślubnych rozpocznie się 15 stycznia 2017r. wielką jubileuszową galą organizowaną w krakowskim ICE,
na którą już teraz serdecznie zapraszamy :)

REKLAMA
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.