10 propozycji na wspólne spędzenie czasu, który będzie wartościowy dla relacji

07 luty 2020
Anna Boenish

Wspólne spędzanie czasu nie zawsze wznosi relacje na wyższy poziom – i to jest okej. Przecież nie moglibyśmy cały czas prowadzić głębokich rozmów, mówić o swoich uczuciach, planować przyszłości.

Codzienność ma swoje ograniczenia i to właśnie funkcja komunikacyjna gra pierwsze skrzypce.

Mimo tego, że jesteście w trakcie remontu, dzwonił właściciel mieszkania, psu skończyło się jedzenie, a najlepiej byłoby skoczyć na zakupy spożywcze jeszcze w tym tygodniu – nie dajcie zabić się monotonii.  Zwykłą komunikację musimy urozmaicać czasem, który będzie dobry dla Waszej relacji.

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam 10 propozycji na wspólne spędzenie czasu, który pozwoli Wam na chwilę się zatrzymać, pomyśleć i celebrować wspólną drogę przez życie. 

10 sposobów na wartościowe spędzanie czasu w parze

Rozmowa dobra na wszystko

Punkt pierwszy, teoretycznie banalny. Przecież rozmawiacie często, na wiele tematów. Ale! Właśnie zazwyczaj są to rozmowy informacyjne, szybkie, w biegu. Przekazujecie sobie informacje i na tym się kończy. O czym więc rozmawiać, jeśli nie o codzienności?

Tematów jest wiele. Możecie zacząć od swoich uczuć. Zamiast opowiadać jak minął Wam tydzień, opowiedzcie jakie uczucia Wam przez ten tydzień towarzyszyły i w jakich sytuacjach. Snujcie wspólne marzenia – pozwoli to na ciągłe dokręcanie śrubki w Waszym wspólnym życiu. Przecież nie chcemy obudzić się za 10 lat z zupełnie innym spojrzeniem na życie, prawda?

Zróbcie coś po raz pierwszy razem

Pisałam o tym już w pomyśle na kalendarz-niespodziankę, ale powtórzę to znów: róbcie razem rzeczy po raz pierwszy!

To może być naprawdę wszystko. Od prostego zjedzenia nowego smaku lodów, wybranie innej drogi na spacer, pójścia do teatru czy opery, po spontaniczne wycieczki w miejsce, którego nie widzieliście czy wypad na strzelnicę.

Nie jest to kosztowne, a gwarantuje cudowne wspomnienia.

Grajcie w planszówki

Lubimy rywalizować i lubimy wygrywać – wspólne gry w planszówki czy zabawy słowne mogą być dobrą okazją do wyrzucenia z siebie emocji i rozluźnienia atmosfery.

Nawet jeśli mieliście ciężki dzień, weźcie kartkę papieru i długopis, zagrajcie w państwa-miasta. Nic tak nie poprawia humoru jak zdobycie dodatkowych punktów w wymyślonej kategorii: element silnika samochodowego. 

Uprawiajcie razem sport

To nie muszą być od razu dyscypliny olimpijskie. Nawet wycieczka rowerowa czy bieganie, będzie dobrym rozwiązaniem. Dlaczego?

Ruch poprawia samopoczucie i nastrój, dobrze wpływa na nasze ciało, a dodatkowo możecie zwiedzić i przyjrzeć się kwitnącym roślinom, zatrzymać na małe lody lub kawę i powdychać świeże powietrze.

Dobre humory gwarantowane!

Wszystko, byle blisko! 

Czy cisza może być korzysta dla związku? No jasne! Nie zapominajcie o bliskości, również tej cielesnej. Długie przytulenie czy powolny taniec w uścisku do ulubionego utworu wprowadzi Was w romantyczną atmosferę i uspokoi.

Kiedy jesteśmy z partnerką lub partnerem blisko fizycznie, czujemy się bezpieczniej, pewniej i lepiej. Nasza więź mimo braku słów, ciągle się zacieśnia.

Prezenty, które nie rujnują budżetu 

Prezenty można dawać sobie... bez żadnej okazji. I nie mówię tutaj o wysadzanych diamentami pierścionkach.

Pyszna czekolada, róża kupiona w pośpiechu po drodze na tramwaj, obiad na wynos, notes w ulubionym kolorze – kosztują grosze, jednocześnie pokazując, że myślimy o drugiej osobie i jest dla nas ważna.

Randki, randeczki...

Niezależnie od tego jakie – sami wiecie, co lubicie najbardziej. Romantyczna kolacja, wypad za miasto żeby popatrzeć w gwiazdy, mrożona kawa na świeżym powietrzu, a może kino?

Nie zapominajcie o randkach, na których czujecie się, jak na tych pierwszych spotkaniach.

Wspólna pasja 

Tak dużo mówi się o pasjach, hobby. Wymaga się od nas, żebyśmy mieli jakieś zainteresowania, coś co sprawia nam radość.

A czy poszukaliśmy czegoś, co możemy robić wspólnie? Może kurs tańca towarzyskiego albo warsztaty z gotowania? Możecie też spróbować w domu wspólnego pieczenia ciasta czy układania puzzli – wspólne zainteresowanie na pewno będzie wartościowym czasem dla relacji.

Nie zapominajcie o sobie

Tak samo jak ważne jest wspólne spędzanie czasu, tak ważne jest przebywanie samemu. Niezależnie od tego czy ładujecie baterie w towarzystwie czy w domowym zaciszu – trzeba mieć czas dla siebie i wykorzystać go tak, jak lubimy najbardziej.

Ja lubię randkować sama ze sobą – wybieram się wtedy do kawiarni i czytam książkę albo po prostu sobie siedzę i myślę. Bardzo mnie to wycisza i pozwala ułożyć wszystko w głowie. No i jest szansa, żeby za sobą zatęsknić... :)

Nie bójcie się próbować

I najważniejsze – nie bójcie się. Jeśli jakaś forma spędzania czasu nie będzie Wam odpowiadać, możecie jej nie praktykować. Ale nie dowiecie się tego, dopóki nie spróbujecie.

Nie zapominajcie, że o relację, nie ważne czy przyjacielską, partnerską czy małżeńską – trzeba nieustannie dbać i nad nią pracować. 


A jak Wy najbardziej lubicie spędzać wartościowo czas?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

01 luty 2020
02 wrzesień 2019

Komentarze