Fit ślub

15 lipiec 2019
Anna Żaczek

Gdy w perspektywie ślub, niejedną przyszłą Pannę Młodą (być może i Pana Młodego :) ) dopadają dylematy z powodu własnego wyglądu. Z danych statystycznych prowadzonych w większości krajów rozwiniętych wynika, że wiele osób waży około 6 -7 kg więcej niż powinni. Dotyczy to osób zarówno młodych, jak i w średnim wieku.

Kolejne liczby informują o tym, że 50% przeciętnej diety składa się z przetworzonej wysokokalorycznej, pozbawionej wartości odżywczych i cennego błonnika żywności. Jest to jeden z czynników generujących wzrost otyłości i problemów z tym związanych. Stąd obecnie moda na zdrowy styl życia, zdrowe nawyki oraz stosowanie diet odchudzających.

Dosyć często spotykamy wypowiedzi, że trudno osiągnąć spektakularne wyniki, samemu opracowując dietę. Nielicznym udaje się zbić wagę, ale nie potrafią uporać się z efektem jo-jo. Czy zatem warto podejmować próby zrzucenia wagi przed ślubem?

Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć ekspertka w reedukacji żywieniowej z Centrum Naturhouse - dietetyk mgr Edyta Berner.

Czy ślub dopięty na ostatni guzik?

Ślub jest wyjątkowym dniem, w którym każda Panna Młoda oraz Pan Młody pragną wyglądać wyjątkowo. Z reguły zaplanowany jest każdy szczegół: fryzura, garnitur, sukienka, makijaż, dekoracje, kwiaty. Wszystko to, aby stworzyć bajkową oprawę tego szczególnego dnia.

Niestety, czar może prysnąć niczym bańka mydlana, gdy oglądając zdjęcia ze ślubu, widzimy (już z innej perspektywy), że suknia czy garnitur przez ewentualne mankamenty naszej sylwetki nie leżały na nas tak dobrze jak nam się to pierwotnie wydawało. Ślubne zdjęcia i pamiątki lądują wtedy zwykle w pudle, by „nie kłuć w oczy”. Warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu ślubnej ceremonii i zawczasu zadbać o to, aby wszystko (łącznie z nami) było dopięte na ostatni guzik.

Kiedy najlepiej zacząć pracę nad swoją sylwetką, by zdążyć przed ślubem?

Im wcześnie,j tym lepiej! Nie chodzi tylko o wygląd, ale też o walor zdrowotny. Z dbaniem o zdrowie nie warto czekać. Poprawa sylwetki jest w zasadzie efektem ubocznym.

Czas chudnięcia, czy poprawy sylwetki jest z dużej mierze zależny od skali efektu, jaki chcemy osiągnąć oraz od poziomu naszego zaangażowania. Zdrowe tempo chudnięcia zakłada redukcję masy ciała o 0,5-1kg na tydzień (zgodnie z zaleceniem Światowej Organizacji Zdrowia WHO), zatem znając naszą docelową masę ciała, łatwo oszacować z jakim wyprzedzeniem powinniśmy rozpocząć zmianę. Dobrze jednak zacząć redukcję masy ciała jeszcze przed wyborem sukni czy garnituru, aby uniknąć problemów z poprawkami krawieckimi.

Jak zacząć i wytrwać w postanowieniu?

Gdy mamy problem z samochodem – idziemy do mechanika. Gdy mamy problem z masą ciała lub sylwetką – najlepiej udać się do dietetyka. Doświadczony ekspert z zakresu żywienia pomoże dopasować dietę do potrzeb organizmu tak, aby była smaczna, prosta, sycąca, a co najważniejsze – skuteczna! Nie warto próbować na własną rękę, ryzykując zdrowiem lub efektem jo-jo. W redukcji masy ciała pomóc mogą doświadczeni dietetycy Naturhouse, których głównym celem jest reedukacja żywieniowa, ponieważ tylko wypracowane zdrowe nawyki pozwalają cieszyć się zgrabną sylwetką oraz zdrowiem. Dzięki temu poradnie Naturhouse cieszą się niesłabnącą pozycją na rynku dietetycznym oraz zaufaniem i rekomendacjami stałych klientów.

 

Na czym polega metoda stosowana przez dietetyków w Naturhouse?

To, co wyróżnia Naturhouse spośród innych centrów i gabinetów dietetycznych to prosta,
ale kompleksowa metoda działania, na którą składają się 3 filary:

 • DIETA: Schemat posiłków dostosowany do potrzeb organizmu, pozwalający wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych i osiągnięcie samodzielności w komponowaniu posiłków
  po zakończeniu współpracy z dietetykiem.
 • SPOTKANIA KONTROLNE: pozwalające utrzymać motywację, monitorować efekty diety
  i dopasować zalecenia do aktualnych potrzeb organizmu.
 • SUPLEMENTACJA: naturalne ekstrakty z ziół, owoców i warzyw, wspomagające efekty działania diety.
  Połączenie tych trzech elementów sprawia, że stosowana metoda jest kompleksowa
  i efektywna. Należy również podkreślić, że zarówno ważny jest okres podczas trwania kuracji, jak i czas po osiągnięciu pożądanej wagi, kiedy należy nauczyć się utrzymania efektów diety. Okres stabilizacji wagi może potrwać kilka miesięcy i jest bardzo ważny, wówczas również należy ściśle stosować się do wskazań ekspertów.

Jakie kuracje polecane są Młodym?

Dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród przyszłych Państwa Młodych, a także ich rodziców cieszą się kuracje: ODCHUDZAJĄCE, ANTYCELLULITOWE, HAMUJĄCE APETYT NA SŁODYCZE, WZMACNIAJĄCE WŁOSY, SKÓRĘ I PAZNOKCIE, OCZYSZCZAJĄCE ORGANIZM, REDUKUJĄCE OBWODY DOLNYCH PARTII CIAŁA, REDUKUJĄCE OBWOÓD BRZUCHA. Na wymienione kuracje mogą decydować się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a nawet pary. Wszyscy otrzymają wsparcie stosownie do swoich potrzeb.

Na jakie koszty należy się przygotować, planując odchudzanie?

Standardowy koszt pierwszej wizyty w Centrum Naturhouse wynosi ok. 150zł/os.,
spotkań kontrolnych natomiast ok. 130zł/os. Narzeczeni wspólnie rozpoczynający kurację w Łódzkim Punkcie Naturhouse przy  ul. Pojezierskiej 93 otrzymują zniżkę w wysokości 20% na pierwszą wizytę oraz spotkania kontrolne w cenie ok. 100-120zł/os. Osoby, które wahają się, czy od razu rozpocząć współpracę z dietetykiem, zawsze mogą skorzystać w Naturhouse z bezpłatnej konsultacji, na której bezpośrednio z dietetykiem mogą dokładnie omówić szczegóły współpracy.

Dziękuję za rozmowę oraz cenne rady.


Podsumowując temat "fit ślubu", myślę, że jest to zadanie dla dwojga. Wspólne uczestniczenie w konsultacjach pozwoli lepiej zrozumieć ideę zdrowego odżywiania, stosowania rygorów żywieniowych oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. Czy zgadzacie się ze mną?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 wrzesień 2018
24 wrzesień 2017

Komentarze