Tych zabiegów lepiej unikać przed ślubem

31 lipiec 2020
Dagmara Sobczak

Każda Panna Młoda marzy o tym, aby na swoim ślubie wyglądać perfekcyjnie. Dlatego też wiele kobiet decyduje się na drobne korekty czy poprawę urody. Gabinety kosmetyczne mają ogromną ofertę zabiegów, które obiecują cudowny efekt, już po jednej wizycie.

Uważaj jednak! Nie wszystkie zabiegi kosmetyczne można wykonywać przed samą ceremonią ślubną. I o tych zabiegach, chciałabym Ci opowiedzieć.

Jakich zabiegów kosmetycznych unikać przed ślubem?

Przede wszystkim niektóre zabiegi oferowane przez gabinety kosmetyczne nie są polecane przed ważnymi spotkaniami czy uroczystościami, jakim na przykład jest ślub. 

Trzeba uważać na wszystkie zabiegi złuszczające skórę na twarzy, jak i na całym ciele. Drobny peeling, którego używamy na co dzień, nie powinien nam zaszkodzić. Jednakże peeling medyczny czy mikrodermabrazja może spowodować na skórze widoczne zaczerwienienia. 

Tego rodzaju zabiegi powinno wykonywać się co najmniej miesiąc przed planowaną uroczystością. 

Podobnie trzeba uważać z zabiegami na ciało, które mogą spowodować zaczerwieniania i siniaki. Należą do nich: masaże antycellulitowe, endermologia czy bańka chińska

Jeżeli zależy nam, aby skorzystać przed ślubem z któregoś z tych zabiegów, warto o tym pomyśleć kilka miesięcy przed ślubem. Później, niestety będzie już za późno. 

Chyba nie muszę wspominać o tym, że przed ślubem nie umawiamy się również na inne bardziej inwazyjne zabiegi jak np. usuwanie blizn, znamion czy zmian trądzikowych.

Na co jeszcze uważać przed ślubem?

Bardzo istotną kwestią jest także to, aby nie testować nowych gabinetów kosmetycznych przed samym ślubem. Nawet jeżeli dany gabinet poleciła nam zaufana koleżanka :)

Nigdy nie mamy pewności, jak nasza skóra zareaguje na produkt, którego używa dany kosmetolog, a także jak on sam poradzi sobie z naszą skórą. 

Jeżeli chcecie wypróbować nowy salon, wybierzcie się tam stosunkowo wcześnie i zróbcie zabieg na próbę. 

Podobnie, bardzo istotne jest, aby zwracać uwagę na to, jakimi kosmetykami są wykonywane zabiegi. W szczególności, jeżeli macie skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień, atopową, albo wiele składników Was uczula. 

Dlatego też tak ważne jest wykonanie makijażu ślubnego próbnego. Oprócz tego, że zależy nam, abyśmy wyglądały w nim pięknie, dzięki próbnemu makijażowi dowiadujemy się, czy na pewno żaden składnik zawarty w kosmetykach, których używa makijażystka, nas nie uczula. 

Jakie Wy macie zdanie o zabiegach kosmetycznych wykonywanych przed samym ślubem? Planujecie jakieś konkretne? :) 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 grudzień 2019
27 październik 2017

Komentarze