Kto może skorzystać z usług konsultanta ślubnego?

19 październik 2018
Magdalena Gitler

Coraz częściej przyszłe Pary Młode rozpoczynając planowanie dnia swojego ślubu, zastanawiają się nad skorzystaniem z usług wedding plannera. Przed podjęciem decyzji pojawiają się jednak różne pytania: w czym właściwie taka osoba może mnie wyręczyć, czy taka usługa jest na pewno dla mnie? Mam nadzieję, że ten tekst rozwieje wasze wątpliwości.

Konsultant ślubny – kto to jest?

Konsultant ślubny to w wielkim skrócie specjalista od ślubów. Jego rola jest bardzo szeroka - zajmuje się różnymi aspektami planowania. Organizuje, nadzoruje, doradza  i tworzy. Po więcej informacji na ten temat odsyłam Was do mojego poprzedniego tekstu o zawodzie Wedding Plannera.

Niektórzy działają na terenie całej Polski, inni swój obszar pracy zawężają do kilku województw. Na rynku działają również osoby wyspecjalizowane w organizacji uroczystości za granicą na terenie Europy oraz poza nią. Wedding plannerzy mogą zapewnić kompleksowe wsparcie podczas całej organizacji, pomagając zaplanować wszystko od początku do końca albo tylko częściowe, włączając się w przygotowanie poszczególnych elementów.

Wedding planner – czy warto? Dla kogo są jego usługi?

Z usług konsultanta ślubnego może skorzystać każdy, kto organizuje ślub i wesele. Lista powodów, dla których Pary decydują się na zatrudnianie organizatora przyjęcia jest bardzo długa.

Wedding planner to pomoc na przykład dla osób podróżujących, par, które marzą o bajkowej ceremonii przygotowanej z dbałością o najdrobniejsze detale zapracowanych, osób mieszkających na stałe za granicą albo zapracowanych. Dla nich zorganizowanie dopracowanej w najmniejszych szczegółach ceremonii w Polsce jest bardzo trudne przez dzielącą ich odległość. Usługi wedding plannera to wsparcie dla osób, które nie mogą albo po prostu nie chcą samodzielnie zająć się przygotowaniami. Znaczna część par w momencie decyzje o zawarciu małżeństwa po raz pierwszy styka się z branżą ślubną i czuje się w niej zagubiona. Zorganizowane własnego ślubu wymaga załatwienia wielu różnych spraw. Formalności, niekończąca się lista zadań, trudne negocjacje i mnóstwo wyborów naprawdę może przytłoczyć...

Kiedy warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług konsultanta ślubnego?

Niektóre pary od razu wiedzą, że proces przygotowań do ślubu rozpoczną od znalezienia konsultanta ślubnego, który ich przez to wszystko przeprowadzi. Inni najpierw zaczynają działać sami, a dopiero później decydują się skorzystać ze wsparcia.

Odpowiedź na to pytanie być może będzie przewrotna, ale brzmi: kiedy tego potrzebujesz. Powody wymienione wcześniej to tylko niektóre przyczyny, dla których klienci decydują się na skorzystanie z pomocy konsultanta. Wasze powody mogą być zupełnie inne.

Czy stracisz przyjemność z organizowana własnego ślubu?

Argument, że praca z konsultantem ślubnym to odebranie sobie całej przyjemności z planowania ślubu jest bardzo często przywoływany w dyskusji o zasadności  zatrudnienia takiej osoby. Rozumiem obawy par młodych i lęk, dlatego spieszę z wyjaśnieniem.

Konsultant ślubny podczas współpracy z narzeczonymi służy im radą i wsparciem, ale wszelkie decyzje leżą po stronie przyszłych małżonków. Podczas współpracy macie kontrolę nad procesem planowania i tym jak będzie wyglądał ślub. Wszystkie decyzje są po waszej stronie, a korzystając ze wsparcia wedding plannera zyskujecie komfort wybierania spośród rozwiązań wytypowanych w oparciu o wasze potrzeby. Macie pełną kontrolę nad całym procesem, a zatrudnienie konsultanta ma uprzyjemnić proces planowania i przygotowań oraz oszczędzić czas i ograniczyć stres.

Co Ty myślisz o korzystaniu z usług organizatora ślubów? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

05 styczeń 2018
09 wrzesień 2021

Komentarze

Ja jestem zdecydowanie ZA, korzystałam z pomocy Pracowni Artis i miałam ślub jak z marzeń. POLECAM takie rozwiazania.
~Jagoda 16 maj 2019 17:09 odpowiedz