Wesele na wesoło - historie i wpadki Młodej Pary

25 lipiec 2018
Natalia Narowska

Jak to zazwyczaj bywa, właśnie wtedy, gdy zależy nam, aby wszystko było idealne zdarzają się sytuacje najmniej pożądane i najmniej oczekiwane...

Stres stresem, ale są kwestie, których można dopilnować wcześniej lub oddelegować świadkom. Opowiem Wam dzisiaj kilka historii, ku przestrodze! :)

Na rozgrzewkę wesoła historia, która przytrafiła się znajomej Parze Młodej. Pani Młoda, w ósmym miesiącu ciąży, źle czuła się w dniu ślubu, ale podejrzewano stres. Jak się później okazało, potomek “postanowił” ukraść uwagę rodzicom! Goście mieli dwa powody do świętowania, zaślubiny i urodziny... Nieźle, prawda? Przygotowałam dla Was jeszcze kilka przykładów wpadek Młodej Pary, zerknijcie niżej!

 

Dopytywanie o powód nieobecności

Jeśli ktoś odmawia przybycia na wesele, to widocznie ma jakiś powód. Być może niekoniecznie chce się nim dzielić i drążenie tematu niczego nie zmieni...

Podziękujcie grzecznie za informację i cieszcie się, że otrzymaliście ją z wyprzedzeniem, bo różnie z tym bywa!

Pamiętaj, kogo zaprosiliście

W przypadku wysyłania zawiadomień (czyli informacji o ceremonii w kościele lub urzędzie, bez zapraszania na wesele) pamiętaj, kto nie jedzie na salę i nie będzie miał już okazji złożyć Ci życzeń. W takim przypadku należy zorganizować możliwość złożenia życzeń przed kościołem lub w urzędzie.

Jeśli zapomnisz o zawiadomionych gościach lub o tych, którzy zdeklarowali, że pojawią się wyłącznie na ceremonii, z pewnością sprawisz im przykrość. Mimo, że wszyscy wiedzą, jak zestresowana i zakręcona może być w dniu ślubu Para Młoda, tego typu zapomnienie można zaliczyć do wpadek, które nie powinny mieć miejsca.

Aby uniknąć takiej sytuacji, poproś świadka o ogłoszenie dotyczące składania życzeń - goście, którzy jadą na salę składają życzenia na sali, goście, którzy biorą udział wyłącznie w ceremonii składają życzenia przed kościołem lub w urzędzie.

Pijani Gospodarze

Kilku nachalnych gości wystarczy, aby kieliszek za kieliszkiem zwalił z nóg nawet najtwardszą głowę. Chyba nie chcielibyście "odpaść" w połowie własnego wesela?

Nie od dziś wiadomo, że w kieliszkach powitalnych przy chlebie, jak i w butelce stojącej na stole Pary Młodej zazwyczaj zamiast wódki znajduje się woda lub mocno rozcieńczony alkohol. Weźcie tę opcję pod uwagę, bo naprawdę może okazać się bardzo pomocna! Zwłaszcza, jeżeli organizujecie wesele na duuuużą liczbę gości... :)

Kompromitowanie gości

O sprzeciwie w przypadku zabaw oczepinowych z podtekstem erotycznym mówi się coraz głośniej. Uważam, że to leży w obowiązku Pary Młodej, aby ustalić z orkiestrą lub DJ-em, jakie zabawy są przez nich akceptowane.

Chciałabym jednak wspomnieć o czymś innym. Otrzymujesz link do wirtualnej galerii zdjęć, a tam… zdjęcia gości w niezbyt odpowiednich momentach. Kuzynka, która wypiła za dużo i usnęła na krześle z zadartą w tył głową, a jej partner, zamiast zaopiekować się wybranką, wepchał jej do nosa papierosy i zawołał fotografa... O wpadkach gości już pisałam we wpisie Wesele na wesoło - historie i wpadki gości i z pewnością takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, niemniej jednak dopuszczenie kompromitujących zdjęć do obejrzenia przez wszystkich to już wpadka ze strony Pary Młodej.

Ważne jest ustalenie z fotografem, jakich sytuacji nie powinien uwieczniać. Tego typu momenty to raczej nie jest coś, co chcecie pamiętać do końca życia - zapewniam, że bohater zdjęcia również nie. Jeśli koniecznie chcesz utrzeć nosa gościom, którzy nie do końca potrafili się zachować na Twoim weselu, stwórz dla nich osobną galerię i podeślij im w prywatnej wiadomości. Najlepiej jednak reagować na takie sytuacje od razu, osobiście lub wcale.Jakie wpadki zdarzyły się Wam, jako Parze Młodej? Przejęzyczenie, spóźnienie? Chętnie przeczytam w komentarzach! :)

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 listopad 2018

Komentarze