MENU

Targi Ślubne MCK Katowice 2021 - wygraj bon o wartości 5000 zł na obrączki Sławomira Dereckiego!

Chcesz wygrać bon o wartości 5000 zł na obrączki ze stali meteorytowej i złota, wykonane przez Sławomira Dereckiego? Wystarczy, że weźmiesz udział w naszym konkursie LOVE TARGOWE.

Odwiedź nas w niedzielę 17 października, stwórz kreatywną fotorelację z naszych targów z Waszym udziałem i wyślij ją do nas tego samego dnia na maila: info@targislubne.pl. Najciekawszą relację nagrodzimy bonem na wyżej wspomniane obrączki - jedyne w swoim rodzaju :)

(fot. P. Stelmach)

Nowy model z historią

Na VI Śląskich Targach Ślubnych zostanie zaprezentowany model obrączek inspirowany wzorem “Hydrus”, który został wykuty w doborowym gronie naukowców Uniwersytetu Śląskiego i uczestników Konferencji Meteorytowej, m.in. prof. dr hab. Karwowskiego i dr hab. Przylibskiego, w Jaworznie. Wyrób zostanie przekazany do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera.

(fot. P. Stelmach)

Model zaprojektowany z myślą o Targach Ślubnych powstał z 14-karatowego złota oraz stali meteorytowej. 17 października w MCK Katowice będzie można również zobaczyć oryginalne obrączki z osadzonymi na brzegu okruszkami Marsa.

(fot. P. Stelmach)

Obrączki, które zwiedziły cały antyczny świat

Myślą przewodnią podczas powstawania obrączki, był antyczny grecki bóg – Mars. Utożsamiano go z wielkim liderem ówczesnego starego kontynentu, Aleksandrem Wielkim.

Na poniższym zdjęciu znajdują się obrączki z meteorytu na tle pomnika Aleksandra Wielkiego w Pelli, miejscu jego narodzin. Przygotowania do kucia obrączek z meteorytu nastąpiły na palenisku w kuźni Tyvodara w Czechach.

   

(zdjęcie wykonane przy konsultacji P. Stelmacha)

 

Obrączki nordyckie (współwykonanie A. Tyvador)

Na targach będzie można także obejrzeć wyjątkowe obrączki nordyckie. Powstały w kuźni Tyvodara, na terenie Czech (na południu od miasta Praga).

Obrączki charakteryzują się strukturami podobnymi do stali damasceńskiej, wylanym od środka złotem oraz wygrawerowanymi ręcznie runami nordyckimi.


(fot. P. Stelmach)

A to wszyscy współtwórcy obrączki, w trakcie konferencji meteorytowej :)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników :)

REKLAMA
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.