MENU

XVII Dolnośląskie Targi Ślubne - wygraj damasceńskie obrączki meteorytowe, wykonane przez Sławomira Dereckiego!

Dawni rzemieślnicy zawsze stanowili dla Sławomira Dereckiego - właściciela Galerii Biżuterii Artystycznej - źródło pomysłu. Długie godziny wertowania książek o odległych technikach złotniczych i kowalskich uświadomiły mu konieczność podejścia do pomysłu w innowacyjny sposób...
 
Rok 1991. Eksperyment nad obrączkami ze stali damasceńskiej, przekuwanie pomysłu w wyrób stanowiący fundament pod obecnie tworzone dzieła.

Wiekowe, wschodnie ostrze ze stali damasceńskiej pokryte złotym damaskinażem zainspirowało artystę do stworzenia kutych, meteorytowych pierścieni w wyjątkowy sposób łączących się ze złotem. Obrączki, które otrzymał, mają w strukturze Gibeonu zatopione złote, silnie kontrastujące płytki. Sprawiają one, że zarówno gwiezdna materia, jak i cenny, ziemski kruszec w pełni uwydatniają swoje walory estetyczne, stając się niezapomnianą pamiątką dla wyjątkowej Młodej Pary.


Do zdjęć wykorzystano XVIII wieczną wschodnią zdobioną inkrustowaną złotem (damaskinaż) szablę ze stali damasceńskiej będącą częścią kolekcji wrocławskiego złotnika.
Miękkie złoto i twardy meteoryt... Coś dla tych którym druga połówka spadła z nieba.

Mamy świetną wiadomość dla narzeczonych, którzy wybierają się na XVII Dolnośląskie Targi Ślubne i są fanami biżuterii, tworzonej przez Sławomira Dereckiego - damasceńskie obrączki meteorytowe o wartości ok. 7 tys. złotych trafią do kogoś z Was! Wystarczy odrobinkę się wysilić i wziąć udział w naszym konkursie, a te - jedyne w swoim rodzaju - obrączki mogą być Wasze :)

 

REKLAMA
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.