5 pomysłów na oryginalnego bloga dla domu weselnego - gotowe przykłady

24 kwiecień 2019
Anna Pietrasik

Jak ważne dla zaistnienia biznesu w internecie jest prowadzenie bloga, przedstawiłam pokrótce w tym poście. Umiejętnie prowadzony blog generuje ruch na stronie, buduje świadomość marki i kreuje jej wizerunek.

To wszystko wsparte odpowiednią promocją tworzonych treści i pozycjonowaniem strony - przekłada się na efekty, które zaczynają być widoczne po co najmniej kilku miesiącach od rozpoczęcia działań.

I tak jak ostatnio wzięłam na tapet salony sukien ślubnych, tak dzisiaj postaram się zaproponować kilka pomysłów na bloga dla domu weselnego. Tak, by nie zanudzać klienta nudnymi aktualnościami z życia firmy (np. informacjami o zatrudnieniu nowego kelnera) czy nachalną promocją swojej oferty (poszczególne jej punkty można przemycić w dużo bardziej atrakcyjny i dyskretny sposób).

5 pomysłów na tematycznego bloga

Prowadząc dom weselny, warto wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie do tego, by potencjalnym klientom zaprezentować się jako ekspert w branży. Stąd też pierwsze cztery propozycje:

Wesela tematyczne

Wesela tematyczne są aktualnie bardzo popularne. Organizowane w stylu rustykalnym, marynistycznym czy dyskotekowym - mają swój niepowtarzalny klimat i na zawsze pozostają w pamięci gości.

Najczęściej klienci potrzebują jednak wsparcia i porady w tym zakresie, ponieważ bardzo łatwo jest przesadzić i zamienić atrakcyjne przyjęcie w kiczowatą imprezę. Posty na blogu mogą w tym pomóc, a dodatkowo zachęcić do skorzystania z usług firmy. Oto przykłady artykułów:

 • Wesele w stylu hawajskim: wystrój sali, przekąski, etykieta stroju.
 • Baśniowe wesele pod chmurką: o czym warto wiedzieć.

Weselne zabawy

Na wybór zabaw dom weselny nie ma zwykle większego wpływu - zależy to od wzajemnych ustaleń pomiędzy wodzirejem/zespołem muzycznym a młodymi.

Można jednak stworzyć cały wachlarz propozycji z odpowiednimi podpowiedziami: dla kogo dana zabawa jest najlepsza, jakie są jej plusy, a jakie ewentualne minusy. Przykłady postów:

 • 3 pomysły na niebanalne zabawy oczepinowe.
 • 5 najlepszych weselnych zabaw dla dzieci.

 

Weselne menu

 Tutaj można wykorzystać własne materiały, dzieląc się tym, co kuchnia jest w stanie przygotować i wydać. Przykładowo:

 • Zestawy najlepszych przekąsek - sprawdź, jakimi smakołykami zaskoczysz gości!
 • Ciasta tortowe, na kruchym cieście, pączki, serniki… Jakie wypieki wybrać na weselny stół?

 

Różne propozycje wesel w konkretnych budżetach

Ile klientów, tyle weselnych budżetów. Jedni chcą zorganizować skromne przyjęcie tylko dla najbliższej rodziny, inni pragną zaprosić nawet i kilkuset gości. Blog może posłużyć do regularnego prezentowania różnych pakietów cenowych, z uwzględnieniem możliwości danego domu weselnego. Przykłady artykułów:

 • Przyjęcie dla 25 osób: propozycja menu, czas trwania, koszt.
 • Wesele za 30 tysięcy złotych - co obejmuje cena?

 

Opowieści z wesel i działalność domu weselnego

Ostatnia propozycja jest zupełnie inna, bardziej wizerunkowa i mająca duży potencjał na to, by zostać zauważoną w sieci.

Zakulisowe historie - zabawne, wzruszające czy mrożące krew w żyłach - to sposób na to, by pokazać charakter danego biznesu. Można w nich przemycić wiele ważnych informacji: np. jak dany lokal radzi sobie w kryzysowych sytuacjach, jak pomaga młodym i czym potrafi zaskoczyć  gości. Przykłady opowieści:

 • Podarty welon i niezawodna igła naszej dzielnej pani Zosi.
 • Pierwszy taniec, jakiego jeszcze świat nie widział…

Bonus

Na koniec małe przypomnienie. Pomysł na bloga to jedno, ale wykonanie to już zupełnie inna para kaloszy. Nie wszystko zrobisz sam - tak jak i młoda para sama nie zorganizuje dużego przyjęcia. Aby całość działań była spójna i profesjonalna, warto rozważyć zatrudnienie:

 • programisty, który zajmie się techniczną stroną bloga,
 • grafika, który zadba o zdjęcia i oprawę wizualną,
 • tekstera (copywritera), który stworzy dobre artykuły.

 

Pamiętaj też, że do publikacji niektórych materiałów może być potrzebna zgoda np. pary weselnej lub gości.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 styczeń 2019

Komentarze