5 pomysłów na oryginalnego bloga dla domu weselnego - gotowe przykłady

24 kwiecień 2019
Anna Pietrasik

Jak ważne dla zaistnienia biznesu w internecie jest prowadzenie bloga, przedstawiłam pokrótce w tym poście. Umiejętnie prowadzony blog generuje ruch na stronie, buduje świadomość marki i kreuje jej wizerunek.

To wszystko wsparte odpowiednią promocją tworzonych treści i pozycjonowaniem strony - przekłada się na efekty, które zaczynają być widoczne po co najmniej kilku miesiącach od rozpoczęcia działań.

I tak jak ostatnio wzięłam na tapet salony sukien ślubnych, tak dzisiaj postaram się zaproponować kilka pomysłów na bloga dla domu weselnego. Tak, by nie zanudzać klienta nudnymi aktualnościami z życia firmy (np. informacjami o zatrudnieniu nowego kelnera) czy nachalną promocją swojej oferty (poszczególne jej punkty można przemycić w dużo bardziej atrakcyjny i dyskretny sposób).

5 pomysłów na tematycznego bloga

Prowadząc dom weselny, warto wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie do tego, by potencjalnym klientom zaprezentować się jako ekspert w branży. Stąd też pierwsze cztery propozycje:

Wesela tematyczne

Wesela tematyczne są aktualnie bardzo popularne. Organizowane w stylu rustykalnym, marynistycznym czy dyskotekowym - mają swój niepowtarzalny klimat i na zawsze pozostają w pamięci gości.

Najczęściej klienci potrzebują jednak wsparcia i porady w tym zakresie, ponieważ bardzo łatwo jest przesadzić i zamienić atrakcyjne przyjęcie w kiczowatą imprezę. Posty na blogu mogą w tym pomóc, a dodatkowo zachęcić do skorzystania z usług firmy. Oto przykłady artykułów:

 • Wesele w stylu hawajskim: wystrój sali, przekąski, etykieta stroju.
 • Baśniowe wesele pod chmurką: o czym warto wiedzieć.

Weselne zabawy

Na wybór zabaw dom weselny nie ma zwykle większego wpływu - zależy to od wzajemnych ustaleń pomiędzy wodzirejem/zespołem muzycznym a młodymi.

Można jednak stworzyć cały wachlarz propozycji z odpowiednimi podpowiedziami: dla kogo dana zabawa jest najlepsza, jakie są jej plusy, a jakie ewentualne minusy. Przykłady postów:

 • 3 pomysły na niebanalne zabawy oczepinowe.
 • 5 najlepszych weselnych zabaw dla dzieci.

 

Weselne menu

 Tutaj można wykorzystać własne materiały, dzieląc się tym, co kuchnia jest w stanie przygotować i wydać. Przykładowo:

 • Zestawy najlepszych przekąsek - sprawdź, jakimi smakołykami zaskoczysz gości!
 • Ciasta tortowe, na kruchym cieście, pączki, serniki… Jakie wypieki wybrać na weselny stół?

 

Różne propozycje wesel w konkretnych budżetach

Ile klientów, tyle weselnych budżetów. Jedni chcą zorganizować skromne przyjęcie tylko dla najbliższej rodziny, inni pragną zaprosić nawet i kilkuset gości. Blog może posłużyć do regularnego prezentowania różnych pakietów cenowych, z uwzględnieniem możliwości danego domu weselnego. Przykłady artykułów:

 • Przyjęcie dla 25 osób: propozycja menu, czas trwania, koszt.
 • Wesele za 30 tysięcy złotych - co obejmuje cena?

 

Opowieści z wesel i działalność domu weselnego

Ostatnia propozycja jest zupełnie inna, bardziej wizerunkowa i mająca duży potencjał na to, by zostać zauważoną w sieci.

Zakulisowe historie - zabawne, wzruszające czy mrożące krew w żyłach - to sposób na to, by pokazać charakter danego biznesu. Można w nich przemycić wiele ważnych informacji: np. jak dany lokal radzi sobie w kryzysowych sytuacjach, jak pomaga młodym i czym potrafi zaskoczyć  gości. Przykłady opowieści:

 • Podarty welon i niezawodna igła naszej dzielnej pani Zosi.
 • Pierwszy taniec, jakiego jeszcze świat nie widział…

Bonus

Na koniec małe przypomnienie. Pomysł na bloga to jedno, ale wykonanie to już zupełnie inna para kaloszy. Nie wszystko zrobisz sam - tak jak i młoda para sama nie zorganizuje dużego przyjęcia. Aby całość działań była spójna i profesjonalna, warto rozważyć zatrudnienie:

 • programisty, który zajmie się techniczną stroną bloga,
 • grafika, który zadba o zdjęcia i oprawę wizualną,
 • tekstera (copywritera), który stworzy dobre artykuły.

 

Pamiętaj też, że do publikacji niektórych materiałów może być potrzebna zgoda np. pary weselnej lub gości.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze