Co warto zobaczyć we Włoszech?

05 luty 2018
Dagmara Sobczak

Podróż poślubna to pierwsza podróż pary młodej, po tym, jak stała się małżeństwem. Dlatego dla wielu z nas, jest ona bardzo istotna i z dużym wyprzedzeniem wybieramy miejsce godne tak ważnej podróży.

Dziś chciałabym Was przekonać, że Włochy to idealne miejsce na podróż poślubną. Nie bez powodu mówi się, że Wenecja to miasto zakochanych, a włoskie miejscowości naprawdę nie są przereklamowane. Sama się o tym przekonałam i dziś chcę zachęcić Was do odwiedzenia właśnie tego miejsca.Podróż poślubna – dlaczego Włochy?

Kto chociaż raz był we Włoszech, ten doskonale wie, że można się zakochać w tym kraju bez pamięci. Włochy są miejscem, do którego wraca się z wielkim sentymentem i uśmiechem na ustach. Wyjątkowe położenie tego miejsca, architektura, wąskie uliczki i klimat, jaki tworzy miejscowa ludność – jest nie do podrobienia gdziekolwiek indziej.

Włochy, poza tym, są bogate w miejscowości warte obejrzenia. Z jednej strony mamy Wenecję, która kojarzy się z miastem zakochanych. To tam można popłynąć gondolą między pasmami budynków, gdzie na pieszo nigdy byśmy nie dotarli. Z drugiej – cudowną Florencję, czyli miasto sztuki i muzyki. Dla kreatywnych dusz, miejsce pełne inspiracji.

Dla osób, które lubią plażować, idealnym miejscem wypoczynkowym będzie Sycylia. Piękne widoki z plaży, ciepła pogoda i niezapomniany klimat.

Mediolan to miasto mody. Idealny wybór dla osób, które kochają bawić się modą, inspirują ich ubrania i zagraniczni projektanci.

Kiedy myślę o Włoszech, nie mogłabym zapomnieć o Rzymie. To jeden z najczęściej wybieranych punktów podróży. Idealny do wypoczynku i do aktywnego zwiedzania!Wycieczka krajoznawcza – Włochy

Ze względu na to, że Włochy są przepełnione magicznymi miejscami, które warto chociaż raz w swoim życiu zobaczyć, myślę, że ciekawym pomysłem i dobrą alternatywą jest w ramach podróży poślubnej zorganizowanie sobie wycieczki krajoznawczej. Podczas takiej podróży, na każde wybrane przez siebie miejsce można przeznaczyć 1-2 dni. Jest to o tyle ciekawe, że podczas dwóch tygodni, można naprawdę wiele zobaczyć i zwiedzić. Nie trzeba ograniczać się do jednego miejsca – co może być bardzo trudne, szczególnie dla osób o wszechstronnych zainteresowaniach. Myślę jednak, że jest to najlepsza opcja dla osób, które lubią być w ciągłej podróży, lubią aktywnie zwiedzać i zależy im na poznawaniu nowych miejsc, a nie na biernym wypoczynku. Dlatego też nie będzie to opcja dla każdego.Jeżeli chodzi o cenę takiej wycieczki, to wszystko zależy od tego, jaki termin wybierzemy i czy uzależnimy termin od cen lotów, a te są naprawdę różne. Loty do Włoszech widziałam już od 60 zł za osobę w jedną stronę. Jednak by za taką cenę wylecieć, trzeba codziennie sprawdzać loty i wypatrywać takich promocji. Zazwyczaj najtańsze loty są do Mediolanu.

Co do samych kosztów na miejscu – Włochy nie należą do najtańszych. Jeżeli zamierzacie stołować się w restauracjach i wykupić nocleg blisko centrum, musicie przygotować się na dość spore koszta. Można jednak znaleźć dobre oferty, dlatego nie poddawajcie się. Działa tutaj zasada: kto dość długa i intensywnie szuka, ten znajdzie dobrą ofertę.Ciekawa jestem czy byliście kiedyś we Włoszech? A może dopiero planujecie podróż w te rejony? Jeśli tak, to co Was do tego przekonało? :)

 

Inne pomysły na podróż poślubną:

Podróż poślubna - Francja
Podróż poślubna za 500 zł
Podróż poślubna za 1000 zł
Podróż poślubna - Majorka
Podróż poślubna - najpopularniejsze kierunki

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 kwiecień 2018
06 luty 2018

Komentarze