Podróż poślubna - Paryż, Nicea, Korsyka, czyli o tym, co warto zobaczyć we Francji

09 listopad 2018
Magdalena Gitler

Podróż poślubna, czyli pierwszy wspólny wyjazd pary jako małżeństwa, to bardzo istotne wydarzenie - miesiąc miodowy, podczas którego spędzicie czas tylko we dwoje w jakimś uroczym zakątku, to przecież nie byle co!

Istnieje wiele popularnych kierunków, do których zmierzają nowożeńcy, a przede wszystkim są to ciepłe kraje, gdzie na podróżnych czekają malownicze plaże i wypełnione słońcem dni. Niektórzy szukają powiewu świeżości i żeby uniknąć typowych destynacji, obierają za cel bardziej egzotyczne miejsca, ale czy na pewno miejsca takie jak Francja są oklepane? Postaram się Was przekonać, że nie.

Francja to kraj owiany aurą romantyczności. Myśląc o niej, przychodzą do głowy wszystkie nastrojowe kadry z filmów i pocałunki, spośród których jeden został mianowany właśnie pocałunkiem francuskim. Sam Paryż zresztą jest dumnie okrzyknięty miastem zakochanych.

Dlaczego Francja?

Francja ma w sobie nieodparty urok, którym czaruje od wielu lat. Kiedy język francuski zastąpił łacinę, będąc powszechnie uznawanym w środowisku międzynarodowym, kultura francuska budziła nieustanny zachwyt. Także teraz Francja zachwyca, a w wyniku popularyzacji „francuskiego szyku”. Polki zaczytują się w książkach o stylu swoich europejskich koleżanek, ich cudownych fryzurach i zjadanych w przytulnych kawiarniach zupełnie nietuczących croissantach na śniadanie. Francja to kraj różnorodny i wyjątkowy, pod wieloma względami, jak barwna historia, architektura, mentalność ludzi, czy piękne winnice.

Miasta

Paryż, czyli miasto zakochanych, to jeden z najczęściej wybieranych punktów podróży. Bogaty w zabytki, kręte uliczki i urocze kawiarnie, w których posmakujemy lokalnych pyszności. Możecie delektować się sztuką, wejść na Wieżę Eiffla, przyłączyć się do gry w bule w parku lub obejrzeć wystawy butików na najmodniejszych ulicach. Jeśli Paryż to może też Disneyland? Położony pod Paryżem park rozrywki to coś dla Was, jeśli jesteście miłośnikami animowanych filmów wytwórni – kto powiedział, że nie możecie poczuć się jak dzieci i bawić w otoczeniu ulubionych postaci
z bajek?

Nicea to miejsce dla osób, które pragną połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem nad przepięknym Lazurowym Wybrzeżem. Doskonały klimat, słoneczna pogoda, która podobno dopisuje przez większość roku, połączenie luksusowych rezydencji i klimatycznych miejsc pamiętających burzliwą historię miasta - tam na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Korsyka nazywana Wyspą Piękna, również jest miejscem dla osób uwielbiających malownicze krajobrazy. Turkusowa woda, egzotyczne rośliny, piaszczyste plaże, masywy górskie, monumentalne skały, rozpościerające się wokół zielone doliny i przepyszna kuchnia to powody, dla których warto spędzić czas na wyspie.

Regiony

Poszczególne regiony Francji zachwycają krajobrazem i wyjątkowymi miastami, jednak jeśli planujecie je zwiedzieć, prawdopodobnie będziecie musieli zaopatrzyć się w auto, ponieważ do niektórych miejsc będzie trudno dostać się za pośrednictwem komunikacji zbiorowej. Warto też przejechać przez dany region mniej utartymi ścieżkami, żeby odkryć jego nieoczywiste piękno.

Idylliczny klimat Prowansji przepełnionej polami lawendy i małymi miasteczkami, Szampania i Akwitania, które słyną z produkcji win, czy Owernia znana z uzdrowisk i serów to na pewno miejsca, które warto odwiedzić i poświęcić im więcej uwagi.

Co do kosztów trzeba wspomnieć, że Francja nie jest najtańszym miejscem pobytu. Zwłaszcza gdy mowa o Paryżu, pojawiają się skargi, że jest tam bardzo drogo. Oczywiście wpływ na to ma wiele czynników, na przykład pora roku (kiedy trwa sezon letni, ceny wszędzie są wyższe). Droższa będzie też objazdowa wycieczka krajoznawcza po poszczególnych regionach niż pobyt w jednym konkretnym mieście. Istnieje możliwość znalezienia tanich lotów, które co jakiś czas pojawiają się ze znacznym wyprzedzeniem. Jeśli będziecie śledzić ceny biletów, na pewno znajdziecie coś w okazyjnej cenie. Można zaoszczędzić również na noclegu, wyszukując miejsce położone dalej od centrum. Wariantów jest bardzo wiele, musicie jedynie określić, na czym zależy Wam najbardziej: na zwiedzeniu jak największej ilości zabytków, kosztowaniu rozmaitych przysmaków lokalnej kuchni w dobrych restauracjach, czy może noclegu w pięknym miejscu i na tej podstawie oszacować i podzielić budżet.

Co sądzicie o podróży poślubnej do Francji? Wybralibyście się do tego kraju, czy może jednak wolicie inne miejsce? :)

 

Sprawdź także:

Podróż poślubna - zagranica
Podróż poślubna - Włochy
Podróż poślubna za 500 zł
Podróż poślubna za 1000 zł
Podróż poślubna - Majorka
Podróż poślubna - najpopularniejsze kierunki

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 kwiecień 2018
30 listopad 2019

Komentarze