Podróż poślubna za 500 zł

11 maj 2018
Magdalena Magdziarz

Wiem, że trudno Ci w to uwierzyć, ale... tak, to możliwe! Co prawda nie będzie to wyprawa w tropiki, czy nocleg w pięciogwiazdkowym hotelu, ale ważne, że spędzicie ten czas we dwoje. Mały budżet może być ograniczeniem, ale i wyzwaniem. Mając mniejsze fundusze możecie spędzić więcej czasu na romantycznych spacerach w urokliwym miejscu niż na wyszukanych rozrywkach. Mam dla Was kilka pomysłów, jak zaplanować taki wypad za jedyne 500 złotych.

Przede wszystkim z takim budżetem warto postawić na rodzime okolice. Jeśli jesteście fanami spania pod gołym niebem, w namiocie, bądź posiadacie kampera - poradzicie sobie bez problemu. Wyzwaniem jest zorganizowanie wypadu wraz z kosztami noclegu. Jednak dla chcącego nic trudnego! Porównałam dla Was wiele ofert, by sprawdzić, czy jest to wykonalne. Okazuje się, że za taką kwotę można spędzić cudowny czas w Ustroniu. Za 5 dni w Willi Maksym o naprawdę porządnym standardzie zapłacicie 350 złotych. Jeśli nie posiadacie własnego środka transportu dotrzecie tam pociągiem, czy busem za mniej więcej 60 złotych. Na miejscu zorganizujecie sobie wiele atrakcji: od pieszych wycieczek górskimi szlakami, poprzez romantyczny piknik na Równicy a na szaleństwach w parku linowym, czy paintballu skończywszy.

Jeśli chcecie pokusić się o wyjazd za granicę to najlepszą opcją są oferty last minute. Z pewnością upolujecie weekend w Berlinie, Wiedniu, czy Pradze. Dla amatorów skrupulatnego planowania znalazłam ciekawą opcję - romantyczny wyjazd dla dwojga do Lwowa. Tu moje wyliczenia obejmują również 5 dni. Na Ukrainie płaci się hrywną, gdzie 1 zł to ok 0,14 hrywien. Licząc w polskiej walucie, na nocleg w hostelu Niko wydacie 281 złotych. Do dyspozycji będzie kuchnia, co daje możliwość ograniczenia wydatków na jedzenie. Niko oferuje też wypożyczalnię rowerów, warto skorzystać i urządzić sobie zwiedzanie miasta. A oglądać jest co! Do rynku jest zaledwie 10 minut, do Teatru Skarbkowskiego 5 minut a do Muzeum Narodowego jedynie 8 minut. Nie brak też romantycznych kawiarenek oraz uliczek do podziwiania. Na dojazd klasą ekonomiczną wydacie 190 złotych.

Jak Wam się podobają te symulacje? Może polecicie innym parom swoje ciekawe zakątki? :)

Nie wszyscy nowożeńcy mają czas lub fundusze na długi wypad w ciepłe kraje, ale warto kilka dni po weselu poświęcić tylko dla siebie. Uwierzcie mi, gdy emocje opadają będziecie chcieli się sobą nacieszyć a powrót do pracy to ostatnia rzecz na jaką człowiek po ślubie ma ochotę. Warto wziąć choć trochę urlopu, by powspominać ten piękny dzień i z nadzieją snuć plany na przyszłość.

 

Może Cię zainteresować:

Podróż poślubna - Francja
Podróż poślubna - Włochy
Podróż poślubna za 1000 zł
Podróż poślubna - Majorka
Podróż poślubna - najpopularniejsze kierunki

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

07 maj 2020
29 listopad 2018

Komentarze