Prezent dany od serca, który odmieni czyjeś życie...

16 marzec 2018
Anna Żaczek

Każdy ma takie chwile w życiu, kiedy chce komuś coś ofiarować i złożyć dar swojego serca. Takim szczególnym wydarzeniem, kiedy szczęście przepełnia człowieka i pragnie się nim podzielić jest zawarcie związku małżeńskiego.

Coraz częściej spotykamy się z tym, że Narzeczeni, chcąc okazać dar serca oczekują od gości alternatywnych form prezentów, które przekazują następnie dzieciom z domów dziecka, hospicjom lub innym potrzebującym placówkom. Piękny gest i zasługujący na uznanie.

Jeśli chcecie zostać Darczyńcami możecie skorzystać z akcji Prezent bez Pudła i przesłać prezenty humanitarne na potrzeby dzieci z Afryki. Nie trzeba obawiać się, że oferowana pomoc nie dotrze tam, gdzie powinna. Tu należałoby wspomnieć ku przestrodze o wielu nieuczciwych naciągaczach, o których słyszy się w mediach, ale w tym przypadku organizatorem jest organizacja pozarządowa, niosąca pomoc dzieciom od 70. lat, utrzymująca się w całości ze składek darczyńców.Idea akcji

„Prezenty bez Pudła” to przedsięwzięcie zorganizowane przez UNICEF wspomagające dzieci w ponad 100 krajach. UNICEF to instytucja, która zajmuje się szeroko pojętą pomocą w zakresie przekazywania żywności, lekarstw, szczepionek, budową ujęć wody, niesieniem pomocy edukacyjnej, wyposażeniem w niezbędne przybory szkolne dla dzieci z krajów dotkniętych suszą i głodem w krajach Afryki oraz innych krajów dotkniętych klęskami żywiołowymi i wojną.

Jak zaplanować udział gości weselnych w akcji?

Jeśli jesteście zdecydowani do udziału w akcji, zacznijcie od przygotowania zaproszeń, na których znajdzie się stosowna informacja. Możecie skorzystać z propozycji organizatora i jego witryny, gdzie dostępne są wzory zaproszeń oraz propozycje tekstów, jakie można zamieścić na zaproszeniach.

Wybrałam jeden z nich – fakt prosta rymowanka, ale ujął mnie wzruszającą treścią:

 

Chcielibyśmy, by w tym dniu uroczym były uśmiechnięte dziecięce oczy.
A więc zamiast bukietów i win wielu,
przynieś Prezent bez Pudła UNICEF, nasz Przyjacielu!
Wejdź na prezentybezpudla.pl 

 

Jak dokonać zakupu?

Po otrzymaniu zaproszenia z powyższą informacją, goście weselni dokonują zakupu wybranego przez siebie produktu z podanej strony. W podziękowaniu otrzymują spersonalizowany certyfikat, który następnie ofiarują w prezencie Parze Młodej w dniu ślubu.

Jakie prezenty kupuje się we wskazanym sklepie?

Jest kilka kategorii, w tym: święta, zdrowie, żywność terapeutyczna (specjalne odżywki, mleko, witaminy), edukacja (także sport i zabawa), woda i higiena, pomoc humanitarna. Są to produkty i przedmioty niezbędne do codziennego życia, a nawet ratujące życie, przeznaczane dla dzieci, także dla ich rodzin. UNICEF gwarantuje dostawę zakupionych produktów dzieciom najbardziej potrzebującym.

Udział w tego typu akcjach jest bardzo cennym i humanitarnym darem. Goście oraz Państwo Młodzi zyskują świadomość, że realnie pomogli potrzebującym, bądź uratowali nawet czyjeś życie.

 

Temat prezentów weselnych poruszyliśmy również w tych tekstach:

Podatek od prezentów ślubnych?!
Drzewko na prezent
Najpopularniejsze prezenty ślubne
Nietypowe podziękowania dla rodziców Pary Młodej
Pomysły na prezenty dla Młodej Pary
Prezenty w dniu ślubu

Średnia

4.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

28 marzec 2018
29 czerwiec 2020

Komentarze