Pan Młody - jak ubrać się na ślub w zimie?

06 grudzień 2018
Adrian Bodzioch

Utarło się, że ślub powinien mieć miejsce jedynie latem, podczas ciepłych miesięcy. To jednak utarte szlaki, którymi corocznie podążają tysiące zakochanych par. Może warto przełamać nieco ten szyk i skierować się w bardzo nietypowe rozwiązania?

Jeśli kochasz zimę, jeśli oboje czerpiecie z niej ogromną radość i nie możecie się jej doczekać co roku, to może warto przemyśleć...ślub zimą! To nieszablonowe wyjście, które zdecydowanie fajnie rozważyć i być może nawet wcielić w życie.

Najpierw zadbaj o gości!

Przy takim ślubie zdecydowanie warto zwracać uwagę między innymi na gości. Oni bowiem w przeciwieństwie do nas, nie muszą kochać zimy. Wielu z nich podczas mrozów faktycznie cierpi, a śnieg odczuwają jako najgorsze chwile w roku. Przygotuj im ciepłe wnętrze sali, które zapewni doskonały komfort także dla zmarzluchów. Poinformuj o nadchodzących chłodach i wystosuj dress-code, który zapewni wolność wyboru.

Sporządź krótką informację, pokroju “Odzież wierzchnia może być wybierana wedle upodobań. Zalecamy ciepłe kurtki, długie płaszcze, dopasowane czapki i komfortowe rękawiczki!.”. Te dwa, krótkie zdania pokażą Twoim gościom, że będą mile widziani nawet w narciarskiej kurtce czy czapce uszatce. W końcu to Wasz ślub jest odstępstwem od reguły, warto zatem zadbać o gości w należyty sposób i dać im swobodę oraz komfort.

Garnitur na ślub w zimie

Zima to wspaniały okres dla ubioru, który daje zupełnie nowe możliwości. Jako, iż ślub zimowy sam w sobie jest bardzo nieszablonowy, to nie warto zwracać uwagi na utarte szlaki także w kwestii typowego ubioru Pana Młodego. Na garnitur zastosuj wspaniałą, grubą flanelę wełnianą, która wyróżnia się swoją “włochatą” budową. Taki garnitur jest matowy i mimo, iż jest “swobodny” to sprawdzi się także podczas nietypowego ślubu zimą. Uzupełnij swój ubiór także ciepłą kamizelką, która dodatkowo dołoży kolejną cegiełkę do Twojego komfortu cieplnego.

Kolor? Tylko granat i nic innego. Żadnych wzorów, pasków, krat ani nadruków czy dziwnych wersji kolorystycznych. Sam fakt, że będziesz miał na sobie flanelowy garnitur jest wystarczającym wyróżnikiem.

Okrycie wierzchnie Pana Młodego

Oczywiście sam garnitur nie wystarczy, zastosuj także eleganckie okrycie wierzchnie. Pięknym i niedoścignionym wzorem są płaszcze różnego rodzaju, a najlepszym wyborem będzie płaszcz dwurzędowy. Jest niesamowicie elegancki jak i bardzo ciepły, ze względu na podwójną warstwę materiału z przodu. Świetnie sprawdzi się uniwersalny kolor czarny, który zapewnia nad wyraz klasyczny efekt końcowy.

Jednak na okrycie wierzchnie sprawdzi się również kolor camel! Jest bardzo ciekawą barwą, która doskonale podkreśli granatowy garnitur. To jednak bardzo nieszablonowe rozwiązanie, do którego trzeba podejść z ostrożnością.

Akcesoria zimowe

Zima to okres sprzyjający chorobom. Zastosuj zatem fajne akcesoria, które nie tylko podniosą Twój komfort, ale także dodadzą elegancji. Na dłonie załóż ekskluzywne rękawiczki ze skóry naturalnej (i żadnej innej!), które ochronią delikatne dłonie przed zimnem. Z kolei wokół szyi zawiąż szalik w kolorze bardzo ciemnego granatu lub czerni. Raczej celuj w wersje pozbawione wzorów i kolorów, skup się na prostocie i klasyce, ewentualnie wykorzystaj eleganckie mikrowzory, np. bardzo małe kropeczki, kwadraty czy figury geometryczne.

Czy ktokolwiek z Was myśli o ślubie zimą? Koniecznie podzielcie się spostrzeżeniami w komentarzach! :)

 

Pozdrawiam,
Adrian! :)

 

O zimowych ślubach przeczytasz również tutaj:

Stylizacja na ślub zimą
Zimowy Pan Młody
Sesja ślubna zimą
Ślub zimą - za i przeciw
Zimowe bukiety ślubne
Zimowy makijaż ślubny

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 listopad 2017

Komentarze

To prawda
~Eluni 17 styczeń 2021 18:12 odpowiedz