Jak ubrać Parę Młodą zimą?

02 styczeń 2018
Magdalena Borzęcka

Ślub zimową porą zawsze wiąże się z jednym dylematem: jak dostosować strój Pary Młodej na to wyjątkowe wydarzenie? Ważne, aby w tym dniu dopasować ubiór do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Typowo letnia suknia ślubna, z odkrytymi ramionami, składająca się z jednej warstwy tiulu może okazać się ryzykownym wyborem.

Na co warto zwrócić uwagę biorąc ślub zimą? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Panna Młoda

Idealnym rozwiązaniem dla Panny Młodej to metoda stosowana od pokoleń: na tzw. „cebulkę”.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na bieliznę, która znajduje się pod ubraniem. Dobrym rozwiązaniem będzie bielizna termoaktywna, która jest niewyczuwalna i cienka, a jednocześnie bardzo dobrze grzeje, zapobiegając przed zmarznięciem. Ciepłe okrycie wierzchnie jest czymś, o czym chyba nie trzeba wspominać – to konieczność! Ważne, aby nawiązywało ono do sukni ślubnej – do wyboru mamy tradycyjne zimowe kożuszki czy białe pelerynki, ale nowoczesna Panna Młoda może pokusić się o skórzaną kurtkę, ramoneskę w białym lub kremowym odcieniu lub wielki szal. Sama suknia ślubna może być równie piękna, co letnia stylizacja. Wystarczy dodać długi rękaw lub więcej warstw cienkiego tiulu. Warto zadbać również o nasze nogi – niezbędne okazują się być pończochy. Jeżeli chodzi o obuwie, można rozważyć dwie opcje. Jeżeli nie jesteś zmarzluchem możesz na rajstopy bądź pończochy założyć klasyczne czółenka, natomiast jeżeli chcesz zadbać o ciepło stóp, wybierz pasujące do sukni ślubnej botki, a następnie na weselu zmień je na szpilki.

 

Pan Młody

W przypadku stylizacji dla Pana Młodego sytuacja może wydawać się nieco prostsza. Wybierając garnitur, warto zadbać o jakość tkaniny, rodzaju materiału z jakiego jest wykonany. Można postawić na grubsze i cieplejsze, wełniane materiały. Drugą istotną kwestią jest kolor stroju. W zimowym okresie raczej odchodzi się od jasnych odcieni, na rzecz tradycyjnej czerni, grafitu lub bardzo modnego od kilku sezonów granatu. Kamizelki powracają do łask w modzie męskiej. Jeżeli zdecydujesz się na tę formę, Twoja stylizacja nabierze niecodziennego charakteru oraz dodatkowo zadba o ciepło. Może być w takim samym kolorze co garnitur, ale dla bardziej odważnych Panów proponuję kontrastową barwę. Ostatnim i zarazem najważniejszym elementem stroju Pana Młodego jest okrycie wierzchnie. Większość mężczyzn decyduje się na płaszcze dyplomatki, jedno lub dwurzędowe, które są bardzo eleganckie i dostojne. Całość warto urozmaicić stylową apaszką lub szalem oraz skórzanymi rękawiczkami.

 

Mimo, iż śluby zimą nie mają wielu zwolenników warto zastanowić się nad tą opcją. Aura jest nietypowa, terminy łatwiej dostępne, a cały koszt wesela nieco niższy.

Czy są wśród nas entuzjaści ślubów w zimowych terminach? :)

 

Więcej o zimowych ślubach znajdziesz w tych artykułach:

Ślub zimą - stylizacja Pana Młodego
Zimowy Pan Młody
Sesja ślubna zimą
Ślub zimą - za i przeciw
Zimowe bukiety ślubne
Zimowy makijaż ślubny

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze