Dlaczego zimowa sceneria może być tą najlepszą

02 grudzień 2017
Dagmara Sobczak

Niewiele par decyduje się na sesję ślubną zimą. Są oczywiście fanatycy i miłośnicy zimowych klimatów, jednak cały czas stanowią w Polsce mniejszość.

Najpopularniejszą porą roku wybieraną na sesje zdjęciowe jest wiosna. Coraz bardziej podobają nam się zdjęcia w klimacie jesiennym, gdzie świat barwi się na czerwono-żółte kolory, lubimy także pozować latem, wtedy najczęstszym kierunkiem jest morze, wydmy i jeziora, ale zima cały czas pozostaje gdzieś w tyle. 

Według mnie zupełnie niezasłużenie. Dlatego dziś chciałabym Was przekonać, że sesja ślubna zimą może być naprawdę piękna i wyjątkowa!

Dlaczego boimy się zimowych sesji ślubnych?

Stres przed zimowymi sesjami ślubnymi wynika z kilku powodów. 

Po pierwsze, jest zimno, a stroje weselne (przede wszystkim Panny Młodej) nie nadają się na niskie temperatury. Zgadzam się, że pozowanie zimą nie należy do najprzyjemniejszych przeżyć, ale można temu zaradzić. Zdjęcia robi się partiami, a w międzyczasie Para Młoda ogrzewa się w ciepłym miejscu, pijąc rozgrzewającą herbatę z termosu. Panna Młoda może zainwestować w futerko, które da jej nieco więcej ciepła niż sama suknia ślubna. Często Panny Młode pozują w dobrze dobranych kurtkach zimowych (niekoniecznie białych).

Po drugie, wielu z nas boi się, że biała suknia zleje się ze śniegiem. Jeżeli suknia jest w identycznym odcieniu co śnieg, może się tak stać, ale rzadko się to dzieje. Biel ma tyle odcieni, że zadaniem fotografa jest, aby wydobyć każdy z nich i sprawić, że nie będą się zlewały, a świetnie ze sobą współgrały.

Dlaczego sesje ślubne zimą są piękne?

Wbrew pozorom biel sukni z bielą śniegu cudownie się ze sobą komponują. Wystarczy spojrzeć na zimowe sesje ślubne w Internecie. Suknie prezentują się naprawdę zjawiskowo na tle śniegu!

Dodatkowo sesje ślubne wykonywane zimą wydają się bardziej ciepłe, rodzinne (podobnie do świątecznych ujęć). Zimne, często surowe tło jeszcze bardziej eksponuje i wydobywa miłość i uczucie młodych do siebie, które fotograf ma za zadanie uwiecznić na zdjęciu. 

Cały czas takie sesje są bardzo wyjątkowe i oryginalne, więc jeżeli zależy Wam na czymś wyróżniającym się, sesja ślubna zimą będzie ciekawą alternatywą. 

Jeżeli sesja ślubna odbywa się w okresie przedświątecznym, można wybrać wiele bardzo ładnych scenerii. Popularne place czy ulice w danych miastach są przepełnione świecącymi lampkami, lampionami, bombkami czy pięknie przystrojonymi choinkami. To wszystko daje niebywały efekt na zdjęciach.

 

Ciekawa jestem, czy Wy zdecydowalibyście się na sesję ślubną w porze zimowej? :)

 

Więcej o ślubach w zimie:

Ślub zimą - stylizacja Pana Młodego
Stylizacja na ślub zimą
Zimowy Pan Młody
Ślub zimą - za i przeciw
Zimowe bukiety ślubne
Zimowy makijaż ślubny

Średnia

3.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

07 sierpień 2018

Komentarze