Co robić w domu – czym się zająć w obecnej sytuacji? 11 pomysłów na różne aktywności #zostańwdomu

12 kwiecień 2020
Magdalena Gitler

Co można robić w domu? To pytanie z uwagi na domową kwarantannę, która objęła nas wszystkich, coraz częściej powraca w różnych artykułach i tekstach publikowanych w sieci.

Co robić w domu? Jak spędzać takie ilości wolnego czasu?

Przygotowałam dla Was 11 propozycji różnych aktywności możliwych do zrealizowania w ramach #zostańwdomu.

Co można robić w domu podczas kwarantanny?

1. Zrobić porządki w szafach, szufladach i innych zakamarkach

Chyba każdy z nas ma taką półkę lub szafkę, która jest jego wyrzutem sumienia. Czas, który spędzamy w domu, to idealna pora, aby rozprawić się z panującym w nich bałaganem raz na dobre.

Jeśli jednak szczęśliwie nie macie takiego miejsca, możecie uporządkować swoją szafę i przygotować ją na wiosnę. Powoli schować grube swetry i zimowe otulacze. W końcu zaczyna się robić ciepło!

2. Posprzątać dom

Skoro już o wielkich porządkach mowa... Co powiesz na gruntowne porządkowanie domu? Dla wielu osób sprzątanie zdecydowanie nie należy do przyjemności i ulubionych czynności, ale warto uporządkować przestrzeń, w której jesteśmy.

Teraz spędzamy tu szczególnie dużo czasu, więc warto, abyśmy czuli się w niej przyjemnie.

3. Oglądać filmy i seriale

Jeśli od dawna marzyliście o całym dniu spędzonym na kanapie z pysznym jedzeniem i całym sezonie ulubionego serialu, teraz macie do tego dobrą okazję!

W naszej Strefie Narzeczonych znajdziecie mnóstwo propozycji ciekawych filmów, a zdecydowana większość z nich dostępna jest na popularnych serwisach streamingowych.

Propozycje filmów znajdziesz tutaj: 

Lekkie i przyjemne na HBO GO oraz Netflix

Najpiękniejsze filmy o miłości

Filmy ze ślubem w tle

4. Przygotować ubrania i inne rzeczy, których nie potrzebujemy do oddania

Podczas porządków w szafie i w domu może się okazać, że znajdziecie rzeczy, z których już nie korzystacie. Takie przedmioty zalegające w domu  niepotrzebnie zajmują miejsce.

Zamiast ponownie upychać je w różnych zakątkach i ograniczać swoją domową przestrzeń, przygotujcie je do oddania lub sprzedania. Wy pozbędziecie się zbędnych rzeczy, a ktoś zyska coś, czego potrzebuje.

5. Zrobić porządek w dokumentach⁠

Faktury, paragony, umowy – wszystkie dokumenty, które gromadzimy, co jakiś czas również wymagają przeglądu i weryfikacji.

Nie należy to do najprzyjemniejszych zajęć, pewnie dlatego, że zwykle pochłania dużo energii,, ale czas, który spędzamy w domu, to również dobry moment, aby się tym zająć.

6. Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna w domu? Jak najbardziej! Oczywiście, jeśli na co dzień korzystacie z wyposażenia klubów i siłowni Wasza rutyna na pewno ulegnie zmianie, ale wiele treningów można wykonywać również w domu, bez użycia specjalistycznych sprzętów.

Tutaj polecam szczególnie jogę, do której  praktykowania nie potrzebujemy właściwie nic – nawet matę swobodnie można zastąpić kocem lub ręcznikiem. W sieci znajdziecie mnóstwo filmów instruktażowych oraz instruktorów, z którymi możecie ćwiczyć w domowym zaciszu.

7. Czytać książki

W codziennym biegu często nie mamy czasu na czytanie, a kolejne książki piętrzą się na stosach przy łóżku. Jeśli właśnie tak wygląda to u Was, macie idealny moment, aby nadrobić książkowe zaległości.

Co czytać? To, na co tylko macie ochotę. Luźne pozycje szczególnie wskazane!

Propozycje książek, które warto przeczytać:

5 książek o relacjach

Książki o związkach

Książki ze ślubem w tle

Najpiękniejsze książki o miłości

8. Układać puzzle, grać w gry planszowe

Puzzle, zwłaszcza te wieloelementowe, to pochłaniające zajęcie na wiele wieczorów. Można je układać samodzielnie albo wspólnie, a sam proces potrafi być bardzo relaksujący.

Jeśli jednak wolicie nieco bardziej dynamiczną formę rozrywki, postawcie na gry planszowe? Istnieje naprawdę mnóstwo propozycji zarówno dla mniejszej, jak i większej liczby graczy. Dzięki temu nie tylko zajmiecie czas, ale też zbliżycie się do siebie.

9. Zabrać się za drobne domowe naprawy

Poluzowane zawiasy, skrzypiące drzwi czy oderwane guziki? Wszelkie drobne naprawy, które zawsze odkładamy w czasie często, można wykonać bardzo łatwo i szybko.

Może warto poświęcić jedno popołudnie na naprawienie takich drobnych uszkodzeń?

10. Znaleźć nowe przepisy i próbować sił w kuchni

Jeśli gotowanie nie jest dla Was jedynie przykrym obowiązkiem, a może zwłaszcza gdy jest, warto poszukać ciekawych przepisów i spróbować eksperymentów w kuchni.

To też dobry moment, aby przetestować nowe smaki i nauczyć się planowania posiłków, aby unikać częstego wychodzenia na zakupy. Kto wie, może nawet pokochacie gotowanie?

11. Wrócić do zaniedbanych zajęć, na które zawsze brakuje czasu

Chyba każdy z nas ma takie zajęcia, które często odkłada albo nawet porzuca z braku czasu. Może kiedyś uczyliście się jakiegoś języka, ale przestaliście? Albo regularnie malowaliście akwarelami albo ćwiczyliście sztukę kaligrafii?

Jeśli doskwiera Wam nuda możecie na nowo wdrożyć niektóre z nich w codzienną rutynę.

Podczas tego trudnego dla wszystkich momentu warto pamiętać też przede wszystkim o rozmowach z bliskimi. Zwłaszcza dobrze przeznaczyć  jeszcze więcej czasu  na pielęgnowanie relacji i utrzymywanie kontaktu z najbliższymi.

Trzymajcie się i uważajcie na siebie! :) 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze