Nocleg dla gości weselnych - jak to rozegrać, aby wszyscy byli zadowoleni?

18 czerwiec 2019
Magdalena Magdziarz

Kwestia noclegu dla gości weselnych to dość drażliwy temat. Kiedy mamy nieograniczony budżet lub uczestnicy wesela nie przybywają z daleka, sprawa jest prosta.

Tylko co począć, gdy finansów brak a dochodzą Was słuchy, że ktoś tego oczekuje?

Bon-ton

Savoir Vivre nigdzie nie wspomina, aby gwarantowanie noclegu było obowiązkiem nowożeńców. Dlatego nie dajcie się stłamsić.

Jak zatem taktowanie zakomunikować, że takiej opcji nie ma? Po ludzku! Przy rozdawaniu zaproszeń jasno to zakomunikujcie, oczywiście tylko zainteresowanym tematem. Dla Was sytuacja będzie klarowna a gości będą mieli wybór, czy mimo to wezmą udział w imprezie.

Warto też dołączyć do zaproszenia elegancki bilecik z polecanym hotelem w okolicy lub przy sali wraz z danymi kontaktowymi- będzie to spore ułatwienie dla osób nieznających terenu.

Nocleg w cenie wesela

Często zdarza się, że sala oferuje pokoje w cenie wesela. Problem polega na ograniczonej liczbie miejsc.

W takiej sytuacji poblem jest trudniejszy do rozwiązania. Ktoś może się poczuć gościem drugiej kategorii. Potrzeba tutaj wyczucia.

Zorientujcie się dyskretnie, kto na tej opcji najlepiej skorzysta. Może rodzina z dzieckiem? Może starsi członkowie? Może przybysze z daleka? Jeśli małych dzieci będzie sporo, to warto jeden z takich lokali przeznaczyć dla pociech i ich rodziców. Ułatwi to wiele kwestii. Można zorganizować opiekunkę, która przypilnuje ich wszystkich podczas snu a Wy unikniecie nagłego odjazdu gości jeszcze przed oczepinami.

Z przymrużeniem oka

Jeśli to leży w Waszym poczuciu humoru, to możecie zakomunikować tę niedogodność żartobliwie. Jak powinformować o braku noclegu taktownie?

Normalnie. Bez pompy. Jeśli jesteście wyluzowani, to samo wyjdzie podczas rozmowy. "Wiesz, ciociu, na wesele składaliśmy sami, niestety na takie luksusy już nam nie starczyło. Przecież wie ciocia, że dla niej wszystko byśmy zrobili".

Tylko błagam, bez tych niezbyt taktownych wierszyków w zaproszeniach. Te częstochowskie rymy zdublowane z niezbyt łatwą do przełknięcia dla niektórych informacją mogą okazać się fiaskiem.

Pomogłam? Oby :) Wiem, że informowanie o braku noclegu dla gości może nie być łatwe, ale wierzę w Was kochani.


Tematykę gości na weselu poruszaliśmy również tutaj: 

Transport i nocleg dla gości weselnych

Ślub bez gości?!
Upominki dla gości weselnych
Czego nie lubią goście weselni?
Księga gości weselnych - jaki masz wybór?
Jak usadzić gości na weselu?
Historie i wpadki gości
Lista gości weselnych - kogo zaprosić?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 luty 2019
06 listopad 2017

Komentarze