Jak podziękować gościom za przybycie na Waszą uroczystość?

08 maj 2019
Katarzyna Bieńkowska

Coraz bardziej popularne stają się drobne upominki dla gości, którzy towarzyszą Młodej Parze w ich wielkim dniu. Kiedyś goście dostawali ciasta i alkohol, gdy opuszczali imprezę, ale z czasem uroczystości stawały się coraz elegantsze, więc i podziękowania się zmieniły.

Młoda Para zwykle stara się ten zwyczaj dostosować do stylu swojego wesela, więc trudno tu mówić o uniwersalnym pomyśle.

Najpopularniejsze podziękowania dla gości weselnych

Migdały

Zwyczaj obdarowywania gości migdałami przybył do nas z Zachodu. Przyjęło się, że migdałów powinno być pięć, a każdy ma szczególne znaczenie i swoją symbolikę.

Co oznaczają? Zdrowie i bogactwo, długowieczność i szczęście oraz cudowne potomstwo. Migdałów może być oczywiście więcej, jednak istotne jest, by ich liczba była nieparzysta – tu kolejna symbolika: niepodzielność małżonków. Ich kolorystyka również nie jest bez znaczenia, zazwyczaj wybierane są białe lub kremowe (kolorowe wybieramy na chrzciny i kolejne rocznice ślubu).

Słodycze

Nie każdemu odpowiada zwyczaj dziękowania migdałami, bo ta symbolika nie do każdego przemawia, jednak słodycze sprawdzą się w każdej sytuacji. Tym bardziej, że jest całe mnóstwo sposobów wręczania tych słodkości (oczywiście w ten sam sposób można zapakować migdały), a każdy z nich może być zaskakujący. Pudełka w kształcie panny młodej lub jej małżonka oraz malutkie woreczki z materiału są już normą, jednak wyobraźnia nie zna granic, można je włożyć nawet do ozdobionego słoiczka. Popularne są również personalizowane pierniczki, na których lukrem wypisane są imiona małżonków oraz data ich ślubu.

Dary natury

Coraz bardziej popularne jest dawanie malutkich, pięknie ozdobionych słoiczków z miodem albo buteleczek z nalewek.

Należy jednak pamiętać, żeby kupować takie prezenty w sprawdzonych miejscach oraz upewnić się, że na sali, w której odbywa się przyjęcie nie będzie to problemem (mam ma myśli buteleczki z alkoholem).

Zdjęcia pamiątkowe

Piękną pamiątką może być również zdjęcie z Parą Młodą, to żaden problem by w trakcie wesela wywołać kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt fotografii, i wręczyć je gościom, gdy będą się z Wami żegnać.

Personalizowane drobiazgi

Prezentem może być właściwie wszystko, szczególnie, że w tej chwili każdy przedmiot może zostać ozdobiony Waszymi imionami i tą najważniejszą datą. Bez problemu zamówicie magnesy albo breloczki z dowolną grafiką, ale także figurki, które będą Was przypominały. Jeśli jesteście fanami rękodzieła to bez problemu znajdziecie ozdoby lub figurki z przeróżnych mas wykonane według Waszego pomysłu.

Sama byłam na weselu, gdzie wszystkie kobiety dostały jednakowe broszki w kształcie kwiatów, takie same, jakie miała przy swojej sukni Panna Młoda. Nie macie pojęcia jak pięknie to wyglądało na zdjęciach, gdy każda z kobiet miała taką samą ozdobę przy sukience.

W przypadku zaproponowanych wyżej podziękowań dla gości weselnych niemal nic Was nie ogranicza. Nawet koszty możecie dostosować do swoich możliwości, bo każdy z tych pomysłów da się dowolnie modyfikować! Jeśli chcesz zamówić migdały, znajdź tańszy sposób na zapakowanie, jeśli chcesz mieć opakowanie jakiego nie miał nikt inny, to zamień migdały na czekoladki.

Pamiętajcie jednak, że to nie jest najważniejsze. Goście wcale nie czekają z niecierpliwością na taki upominek i możecie go całkowicie pominąć w swoich planach :)

 

Więcej o gościach weselnych przeczytasz tutaj: 

Transport i nocleg dla gości weselnych

Ślub bez gości?!
Czego nie lubią goście weselni?
Księga gości weselnych - jaki masz wybór?
Jak usadzić gości na weselu?
Historie i wpadki gości
Lista gości weselnych - kogo zaprosić?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

11 lipiec 2020
25 sierpień 2018

Komentarze