Pomysły na to, o co poprosić zamiast kwiatów na ślub

15 styczeń 2019
Katarzyna Bieńkowska

Jeszcze całkiem niedawno Para Młoda na początek wspólnej drogi dostawała tyle kwiatów, że spokojnie mogła otworzyć kwiaciarnię, jednak coraz częściej Młodzi dochodzą do wniosku, że kwiaty szybko zwiędną, a i nie do końca wiadomo jak je przetransportować na salę i co z nimi potem zrobić.

Znaleźli jednak na to rozwiązanie! Na zaproszeniach umieszczają informację, że zamiast kwiatów proszą o... coś innego! Możliwości jest naprawdę wiele, więc przedstawię tylko niektóre z nich.

Zabawki dla dzieci zamiast kwiatów

Bo nie ma nic przyjemniejszego niż dzielenie się własnym szczęściem, a pluszaki na pewno sprawią radość chorym dzieciom w szpitalach lub wychowankom domów dziecka.

Jeśli jednak masz ochotę obdarować dzieci, upewnij się najpierw, czy okoliczne placówki przyjmą taki prezent.

Karma dla zwierząt zamiast kwiatów na ślub

Tutaj również zwyciężają potrzeby innych, tym razem obdarowane mają zostać schroniska dla psów czy kotów.

W tym przypadku również radzę upewnić się, jakie są potrzeby najbliższego schroniska.

Książki zamiast kwiatów na ślub

Nie ma nic piękniejszego dla książkoholika niż dobrze wyposażona biblioteczka. Koszt książki jest równy bukietowi kwiatów, a sprawi o wiele więcej radości. Dodatkowo w takiej książce można zostawić dedykację!

Sama mam specjalną półkę na książki otrzymane w dniu ślubu i obok klasyków znalazły się nowości wydawnicze oraz przepiękne albumy... Myślę, że to już nie te czasy kiedy zyskacie kilka egzemplarzy Biblii, a dla niezdecydowanych zawsze pozostają bony podarunkowe do sieci księgarni.

Zamiast kwiatów wino

Przed Wami całe mnóstwo wspólnych wieczorów, czy jest coś przyjemniejszego niż usiąść razem, przytulić się i z lampką wina opowiedzieć sobie o minionym dniu? Albo snuć plany na przyszłość bliską lub daleką...

Pieniądze na prezent

To również często spotykana informacja, by zamiast kwiatów włożyć więcej do koperty – w końcu młode małżeństwo planuje uwić swoje gniazdko, a to wiadomo, wiąże się z kredytami na wiele lat i każdy grosz się przyda.

Zdarza się również, że Młodzi życzą sobie, aby pieniądze przelać na wskazane konto i pomóc w ten sposób choremu dziecku, samotnym matkom czy jakiejkolwiek instytucji działającej na rzecz potrzebujących.

Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto składając nam życzenia będzie dzierżył w dłoni bukiet kwiatów, ale to nieuniknione i, przyznajcie sami - miłe, jeśli nie występuje w ilościach hurtowych. Nie musicie się też martwić, że goście odbiorą taką prośbę jako coś dziwnego czy niestosownego. To coraz częściej spotykane zjawisko, a w sieci można znaleźć całe mnóstwo, mniej lub bardziej, zabawnych wierszyków stworzonych na tę okazję.

 

Tematykę prezentów ślubnych poruszaliśmy również tutaj:

Wręczanie sobie prezentów w dniu ślubu
Najpopularniejsze prezenty ślubne
Jakich prezentów nie kupować?
Prezenty ślubne bez pudła
Prezenty dla rodziców Pary Młodej
Prezent czy pieniądze?
Pomysły na prezenty dla Młodej Pary
Czy warto tworzyć listę prezentów ślubnych?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

05 październik 2018

Komentarze