Pomysły na idealne zaręczyny z perspektywy kobiety, czyli gotowe inspiracje dla mężczyzn :)

31 październik 2018
Joanna Brodzicka

Zaręczyny to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Wiele kobiet marzy, aby był romantyczny i oryginalny, a jakie scenariusze są najbardziej pożądane?


Wyjdziesz za mnie?” na te słowa czeka wiele dziewczyn. Jest to wyrażenie chęci bycia razem na stałe, a pierścionek, choćby najskromniejszy,  jest dowodem miłości. Ile osób, tyle pomysłów na organizację zaręczyn idealnych. Chyba nie istnieje kobieta, która choć raz nie zamarzyła o romantycznej scenerii, księciu z bajki na białym koniu i naręczu kwiatów...

Poniżej opisałam 4 sytuacje, o których tak wiele z Was marzy. Możecie to potraktować jako gotowe pomysły na zaręczyny!


Romantyczna plaża

Wyjechaliście na wakacje nad morze – obojętnie czy nasz rodzimy Bałtyk czy jakieś egzotyczne miejsce. Spacer o zachodzie słońca. W akompaniamencie krzyczących mew, trzymając się za ręce, wolni, zakochani i rozanieleni. Ty w białej zwiewnej sukience do ziemi, w wianku z polnych kwiatów na głowie. W momencie, kiedy słońce staje się pomarańczowe i niejako wpada do morza, On klęka. Wyciąga przed siebie dłoń, w której ma ukryte małe puzdereczko, a w nim dowód miłości i substytut Waszego szczęścia. Mały błyszczący i dla Ciebie najpiękniejszy – pierścionek. I nagle z Jego ust padają słowa – „Wyjdziesz za mnie?

Afirmacja szczęścia na romantycznej kolacji

Jak na romantyczkę przystało i Ty marzysz o zaręczynach w blasku świec, prawda? Kiedy ten dzień nadchodzi, czujesz motyle w brzuchu, podniecenie i błogie niekończące się szczęście.

Kameralna restauracja, specjalnie na tę okoliczność zamówiona skrzypaczka, która wygrywa Wasze ulubione melodie. Na białym obrusie niespotykane, oryginalne kwiaty – jest jak w bajce. Twój królewicz na dobre zawita do Twojego życia i od tej pory będziecie już zawsze razem. Z dala od tłumu i ich ciekawskich spojrzeń. Jesteście tylko dla siebie. Połączone dłonie i spojrzenia. Podając Ci Twoją ulubioną pudrowo-białą lilię, prosi, abyś spojrzała do jej wnętrza. Okazuje się, że na pyłku kwiatowym lśni miały diamencik. Czy ta chwila może trwać wiecznie?

Urlop w Paryżu

W końcu udało Wam się wspólnie wyjechać. On opracował plan Waszego krótkiego urlopu od A do Z.

Nigdy wcześniej nie byłaś w Paryżu. Zwiedzacie Wersal, bawicie się w europejskim Disneylandzie. W młodzieżowym klubie, na strzelnicy narzeczony ustrzelił dla Ciebie wielkiego pluszowego zwierzaka. Spacerujecie uliczkami romantycznego miasta. Kiedy za jego plecami rozciąga się niesamowity widok z wieżą Eiffla w tle, On klęka. Wiesz, co za chwile nastąpi, przeczuwałaś to od początku Waszej podróży. „Czy spędzisz ze mną życie?” – słowa padają z jego ust. Jest szarmancki, przystojny i tak romantyczny. Jak mogłabyś odmówić?Niekonwencjonalne zaręczyny na wysokości

Jesteście amatorami sportów wyczynowych. Lubicie ryzyko. Od dawna marzył Wam się podniebny lot ze skokiem ze spadochronu. W końcu nadchodzi ten upragniony dzień!

Po krótkim przeszkoleniu wsiadacie do małego samolotu z instruktorem i pilotem. Szybujecie ponad chmurami. Kiedy obniżacie lot, drzwi się otwierają, a Wy wyskakujecie. Adrenalina ogromna. Kiedy wylądowałaś, On już czekał na Ciebie na ziemi. Jeszcze z przytwierdzonymi linami spadochronu na plecach podchodzi na trzęsących się nogach. Myślisz – jest równie szczęśliwy co ja, marzenie się spełniło. Nagle chwyta Cię za dłoń, delikatnie zakłada Ci na serdeczny palec pierścionek z różowym oczkiem. To ten, który wspólnie oglądaliście kilka tygodni temu na niedzielnym spacerze z nosami przyklejonymi do szyby jubilera. Podwójna radość – wspólny skok z wysokości, a teraz zaręczyny. Czy można sobie lepiej wymarzyć tą chwilę?


Scenariuszy zaręczyn idealnych jest wiele. Wszystkie zależą od Waszego charakteru. Niepoprawni romantycy, amatorzy sportów ekstremalnych czy miłośnicy przyrody. Jednak bez względu na upodobania chcemy jednego – życia we dwoje. Zaręczynowy must have w postaci pierścionka i przyrzeczenia wierności i dozgonnej miłości wystarczy. A jak wyglądały Wasze zaręczyny, czy były takie, jak sobie wymarzyłyście?

Wybrane artykuły o zaręczynach:

Kto zakłada pierścionek zaręczynowy?

Jak zorganizować zaręczyny?

Kiedy śię zaręczyć?

Czas od zaręczyn do ślubu

Idealne zaręczyny

Ogłoś zaręczyny z klasą

Pierścionek zaręczynowy

Zaręczyny wczoraj i dziś

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 sierpień 2018
24 październik 2017

Komentarze