Najpopularniejszy tort na wieczór panieński

22 styczeń 2019
Joanna Brodzicka

Tort na wieczór panieński jest świetnym słodkim pomysłem, który udoskonali każde przyjęcie. Czy jest on jednak obowiązkowy?


Wieczór panieński zwykle organizujemy tydzień lub dwa przed ślubem. Istnieją różne teorie, jak powinien wyglądać, co na nim robić, a nawet co podać do jedzenia. W rzeczywistości wszystko zależy od naszych preferencji i zasobności portfela. Zdarza się, że wieczór panieński organizują przyjaciółki lub świadkowa, jednak równie często spotkanie urządza sama Panna Młoda.

Wieczór panieński można zorganizować w restauracji, wynajmując stolik lub boczną salę. Równie dobrze może to być wypad z przyjaciółkami na dyskotekę, a nawet wycieczka do innego miasta do spa. Przy mniejszym budżecie wystarczy jednak przyjęcie w domu, które zwykle jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Od inwencji organizatora zależą atrakcje oraz menu i alkohol. Warto znać upodobania gości i Panny Młodej – czy są to osoby rozrywkowe, łaknące hucznej imprezy połączonej z tańcami, czy może towarzystwo stroni od tego typu atrakcji. Biorąc pod uwagę kameralne przyjęcie w wynajętej sali lub w domu, można połakomić się o zamówienie lub przygotowanie tortu na wieczór panieński.Najpopularniejszy tort na wieczór panieński

Zwykle tort jest oczekiwany na każdego rodzaju większych i mniejszych przyjęciach, które organizujemy w gronie najbliższych nam osób. Podobnie jest na wieczorze panieńskim. Jego różnica polega na smaku i oryginalnym wyglądzie.

Preferowany jest mało słodki, aby w przypadku konsumowanych wielobarwnych alkoholi, delikatnie mówiąc, nie wywołał burzy w żołądku. Im z mniejszą ilością słodkiej masy, tym korzystniej dla gości i przyszłej Panny Młodej.

Tort na wieczór panieński - wygląd

Wygląd tortu na wieczór panieński zwykle nawiązuje do charakteru przyjęcia. W 99% procentach przyjęć dla pań serwowane ciasto z wyglądu ma podtekst seksualny. Jedynie od woli zamawiającego lub piekącego zależy czy będzie miał akcent wulgarny, czy będzie jedynie nawiązywał do spraw erotycznych. Często wygląd tortu na wieczór panieński przypomina kształtem gadżety seksualne, kobiece piersi lub atrybut męskości.

Bardzo często spotyka się tort na wieczory panieńskie, którego wierzch jest zrobiony z masy cukrowej i marcepanowej, który odwzorowuje intymne preferencje Panny Młodej. Mogą to być kajdanki, romantyczna, seksowna bielizna lub też figurka kobiety w różnych frywolnych strojach nawiązujących do ubrań, które można zakupić w sex shopach.

Inwencja twórcza jest na tym polu naprawdę duża. W przypadku, kiedy tort nie jest najwygodniejszą formą z uwagi na jego gabaryty, ciekawą alternatywą są babeczki. Słodkie muffinki mogą również nawiązywać do charakteru damskiej uroczystości.

A może macie inny, oryginalny pomysł na słodkie co nieco w formie tortu na wieczór panieński?

 

Więcej inspiracji na wieczór panieński znajdziesz w tych tekstach:

Jak zorganizować wieczór panieński?
Zabawy na wieczór panieński
Kogo zaprosić na wieczór panieński?
Panieński po 50-tce
Prezenty na wieczór panieński
Wieczór panieński w hawajskich klimatach
Udany wieczór panieński

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 kwiecień 2018
22 lipiec 2019

Komentarze