Kiedy partner nie chce nosić obrączki...

19 październik 2017
Dagmara Sobczak

Wyobraź sobie taką sytuację, w której zaraz po ślubie Twój partner zdejmuje obrączkę i oznajmia, iż nie ma zamiaru nosić jej na co dzień. Jaka będzie Twoja reakcja? Co w takiej sytuacji warto zrobić?

Kiedy partner nie chce nosić obrączki

Obrączka dla wielu z nas jest symbolem miłości i wierności. Codzienne noszenie jej na palcu przypomina nam o uczuciu i o przysiędze, którą złożyliśmy naszej drugiej połówce.

Wiele osób przykłada ogromną wagę do noszenia obrączki po ślubie i wręcz czuje się źle, kiedy musi ją na chwilę zdjąć. Dla takich osób bardzo istotne jest, aby ich partner również traktował noszenie obrączki, jako rzecz świętą. Często, kiedy jednak nasza druga połówka zdejmuje obrączkę bądź nie chce jej nosić, pierwsze co podejrzewamy to zdrada. Wydaje nam się, że jest to ukrywanie obrączki w celu zwabienia innych i zdradzenia swojego małżonka. Warto jednak pamiętać, że obrączka w żaden sposób nie uchroni przed zdradą. To jedynie symbol. Jeżeli ktoś jest wierny, to niezależnie czy nosi obrączkę, czy nie – wierny pozostanie i odwrotnie. Niestety, noszenie obrączki nic nie pomoże, jeżeli ktoś i tak chce zdradzić.

Kiedy partner nie chce nosić obrączki – powody

Tak naprawdę chęć zdrady to nie jest główny powód, dla którego ludzie nie chcą nosić obrączek na co dzień. Wynika to z wielu różnych przyczyn. Z jednej strony nie każdy lubi biżuterię albo odwrotnie - lubi ją na tyle, że noszenie cały czas jednej obrączki jest dla niego nudne i pragnie czasem ją wymieniać.

Dla niektórych obrączki są po prostu niewygodne. Szczególnie jeżeli rozmiar jest źle dobrany albo po czasie przestał pasować.

Istnieje także wiele profesji, gdzie biżuteria jest zakazana i nie można nosić jej w pracy albo podczas niej bardzo się niszczy.

Kiedy partner nie chce nosić obrączki – jak się dogadać?

Najważniejsza, jak zawsze, jest szczera rozmowa. Może być tak, że dla jednego z Was noszenie obrączki jest czymś ważnym i świętym, a dla drugiego nie ma to znaczenia, bo miłość ma się w sercu, nie na palcu. Jeżeli tak jest, porozmawiajcie ze sobą szczerze. Niech każde z Was opowie, czym jest dla niego obrączka i jakie ma znaczenie jej codzienne noszenie. Wysłuchajcie się i starajcie nawzajem zrozumieć. W końcu każdy jest inny.

W szczerej rozmowie powinniście przedstawić swoje argumenty, ale zarazem spróbować dojść do kompromisu. Jeżeli partner nie chce nosić obrączki na palcu, to może na łańcuszku, na szyi? Jeżeli nie może nosić jej do pracy, to może niech zakłada ją, chociaż w weekendy? Przedyskutujcie to i dojdźcie do takiego rozwiązania, które dla obojga z Was będzie satysfakcjonujące.

A jakie jest Wasze zdanie w tej materii? Czy noszenie obrączki jest dla Was ważne, czy to tylko nic nieznaczący symbol?

 

O obrączkach przeczytasz również tutaj:

Dlaczego obrączka brudzi?
Jak czyścić obrączki?
Kiedy obrączki są najtańsze?
Pudełko na obrączki DIY
Oryginalne obrączki
Tytanowe obrączki
Historia obrączki
Alternatywy dla obrączki
Pudełko na obrączki
Obrączki z meteorytu
Grawerowane obrączki
Srebrne obrączki ślubne
Czym kierować się podczas wyboru obrączek?
Jak mierzyć obrączki?

Średnia

3.9

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 sierpień 2018
17 sierpień 2018

Komentarze