Kicz w stroju Pana Młodego

06 kwiecień 2019
Adrian Bodzioch

Oj tak, to temat trudny, ale mimo humorystycznego zabarwienia także bardzo prawdziwy. Błędów i pułapek w męskim stroju jest dosłownie zatrzęsienie.

Bardzo łatwo wpaść w ich sidła i spowodować, że dana stylizacja będzie śmieszna lub infantylna, a znający się na modzie goście będą w nas widzieć jedynie błędy i wpadki.

W tym tekście poznasz moje spojrzenie na błędy i tym samym uchronisz się od ich popełnienia. Zaczynajmy!

Koszula w kolorze innym niż śnieżnobiała

Najważniejszym elementem stylizacji weselnej jest koszula i trąbię o tym od zawsze. W dalszym ciągu - i to z uporem maniaka - niektórzy mężczyźni zakładają na tę ceremonię swoje arcy-infantylne fantazje.

Widzimy pomarańczowe, fioletowe czy burgundowe koszmarki, które powinny znaleźć się jedynie w broszurze reklamowej firmy segregującej odpady i ustępują wątpliwą prezencją jedynie kwiatowym wzorom.

Pamiętaj też, że czarna koszula dobra jest tylko do leżenia w sklepie, nic ponadto.

Dodatki w kolorze sukni Panny Młodej

Takie połączenia obojga partnerów to słodkość i tęcza jak stąd, wprost do Ciechocinka. To rozwiązanie, którego jako dorosły mężczyzna nie możesz się podjąć. Efekt infantylność rzuci natychmiast wszystkich gości na kolana, ale bynajmniej nie z zachwytu.

Oczywiście połączenie się z partnerką może być zabawne, jednak nie w tym stylu. Wróć koniecznie do jednego z moich tekstów, w którym dosadnie rozbijam tę kwestię na czynniki pierwsze i wybierz rozwiązania, które faktycznie można zastosować z powodzeniem.

Kwadratowe lub szpiczaste buty

Ta moda wzięła się najprawdopodobniej ze sklepów z odzieżą dla nurków, gdyż swoim wyglądem tego typu buty do złudzenia przypominają płetwy. Pewnie, tak jak i one, do tego właśnie służą.

Już całkiem poważnie - buty o kwadratowym czubku są ucieleśnieniem bezguścia i nie powinno się ich stosować pod żadnym pozorem, poza oczywiście nadmorskimi obiektami, gdzie można nurkować w towarzystwie instruktora. Są także świetnym zamiennikiem łopatek do piasku oraz szpadla.

Nie są to jednak buty do chodzenia, a już na pewno nie nadają się na ślub ;)

Za krótki krawat

Krawat to rzecz święta. Musi być dobrze dopasowany do stylizacji, powinien cechować się najwyższą jakością, jak i - co wręcz najważniejsze - ma być idealnie zawiązany.

Zwis męski to bowiem rodzaj ozdoby, którą należy dobrze dopasować do okazji, gdyż zwraca na siebie uwagę otoczenia. Tym samym zbyt krótki krawat kojarzy się - i słusznie - z weselami najniższego sortu. Chyba nie w takie celujesz?

Błyszczące garnitury

LunarCore, czyli ubrania przypominające do złudzenia skafandry kosmiczne, to prawdziwa moda wprowadzona do kultury masowej przez amerykańskich nastolatków. Jednak błyszczące garnitury, które można w trymiga zaklasyfikować do tego trendu, są totalnym bezguściem i dramatem przez duże, dźwięczne i doniosłe “D”!

Odbijające światło poliestrowe gnioty zostawmy tam, gdzie zdarzyło nam się je zauważyć, nie zakładajmy ich na siebie i przenigdy nie wychodźmy w nich na ulicę. Co prawda obraz poliestrowych, błyszczących garniturów dość długo zostaje w pamięci, ale można go zniwelować zakupem pięknego, matowego modelu z czystej i prawdziwej wełny.

Mam nadzieję, że żadnego z powyższych kiczów nie spotkaliście na swojej drodze. Czy może jednak Wam się to zdarzyło? Koniecznie opiszcie poniżej swoje niezbyt przyjemne wspomnienia!

Wasz Adrian

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Jak się oświadczyć?
Biała koszula - Twoja broń
Granatowy garnitur na ślub
Męska stylizacja ślubna
Garnitur ślubny - jaki wybrać?
Moda męska - trendy 2018
Trendy w modzie męskiej
Męski zegarek ślubny
Pasek do spodni
Skarpetki na ślub
Solarium przed ślubem
Ślub z tatuażem

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 sierpień 2018
18 listopad 2018

Komentarze